Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Karta graficzna zabiera ram - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Karta graficzna zabiera ram (/karta-graficzna-zabiera-ram-16674-t)



Karta graficzna zabiera ram - elektro22823 - 14.06.2011 14:43

Witam.

Mam pewien problem z pamięcią RAM. A dokładniej to karta graficzna zabiera mi ram z kompa(chodzi o turbo cache). Karta ma normalnie 512mb pamięci własnej i może zabrać dodatkowo kiedy jej potrzeba 512mb z kompa a u mnie zabiera 766mb i ma razem 1278mb :exclamation: a to dziwne(przecież może mieć max 1024mb). Ogólnie to chciał bym ,żeby karta nie zabierała mi nawet 1mb ram(posiadam tylko 2GB Ram) Windows 7 zabiera od 700 do 800 mb. No i domyślcie się ile mi zostaje do grania w gry. Komputer zaczyna potwornie hałasować gdy ma za mało ramu(znaczy już w ogóle nie ma ramu). Proszę o pomoc czy jest sposób na zablokowanie tej udostępnianej pamięci.(prosił bym by nie mówić od razu kup dodatkowe 2GB , zamierzam to zrobić ale na razie nie mam kasy)

A tu indeks wydajności.
[Obrazek: 35jifmg.jpg]


RE: Karta graficzna zabiera ram - thermalfake - 15.06.2011 22:47

W systemach Vista/7 nie słyszałem aby komuś się udało to wyłączyć. Próba zrobienia tego jak w XP spełza na niczym. Jest jeszcze kwestia tego, że gdyby się nawet udało, grafika zamiast odwoływać się do szybkiej pamięci ram zaczęła by korzystać z pliku wymiany na dysku co wpływa na spadek wydajności całości.
Wyjścia masz 3:
* wyjmujesz grafikę i korzstasz z integry o ile jest
* dokupujesz ram
* stawiasz XP


RE: Karta graficzna zabiera ram - elektro22823 - 16.06.2011 07:35

Dzięki za odpowiedź, pewnie kupię ram