Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
aktywacja Win 7 na nowej plycie glownej - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: aktywacja Win 7 na nowej plycie glownej (/aktywacja-win-7-na-nowej-plycie-glownej-16327-t)



aktywacja Win 7 na nowej plycie glownej - kicek225 - 28.05.2011 17:27

Witam, jestem nowy na forum i witam wszystkich. Mam takie pytanie odnośnie aktywacji Windows 7 professional 64bit OEM na nowej płycie głównej gdyż aktualnie posiadam płytę Asus P6T deluxe ale zmieniam na Asus Rampage III Black edition i zastanawia mnie czy będę mógł aktywować Windowsa. Wyczytałem ze windows się tak jakby integruje z płytą gdzie byl jako pierwszy zainstalowany (czyli asus p6t) i tworzy jakaś sumę kontrolna. Chciałem zapytać czy podczas instalacji na nowej płycie głównej nie będę miał problemów z aktywacja ?


RE: aktywacja Win 7 na nowej plycie glownej - szymo24 - 28.05.2011 17:56

U mnie po zmianie płyty głównej i podaniu z opakowania pudełka aktywował sie normalnie, więc chyba powinno ci się aktywować.


RE: aktywacja Win 7 na nowej plycie glownej - kicek225 - 28.05.2011 18:02

(28.05.2011 17:56)szymo24 napisał(a):  U mnie po zmianie płyty głównej i podaniu z opakowania pudełka aktywował sie normalnie, więc chyba powinno ci się aktywować.

ale zmieniałeś na inną płytę główną czy taką samą ?


RE: aktywacja Win 7 na nowej plycie glownej - thermalfake - 28.05.2011 18:37

Identycznie jak w wątku http://windows7forum.pl/licencja-oem-dla-firm-wymiana-plyty-glownej-t-13785.html
Nie ma się co martwić, nie będzie aktywacji online tylko przez telefon automat wygeneruje numer instalacji który wklepiesz i na tej podstawie będzie zalegalizowany.


RE: aktywacja Win 7 na nowej plycie glownej - kicek225 - 28.05.2011 19:04

(28.05.2011 18:37)thermalfake napisał(a):  Identycznie jak w wątku http://windows7forum.pl/licencja-oem-dla-firm-wymiana-plyty-glownej-t-13785.html
Nie ma się co martwić, nie będzie aktywacji online tylko przez telefon automat wygeneruje numer instalacji który wklepiesz i na tej podstawie będzie zalegalizowany.

z automatem bede gadal? czyli on wygeneruje nowy klucz do aktywacji tak?


RE: aktywacja Win 7 na nowej plycie glownej - thermalfake - 28.05.2011 19:22

Będziesz wbijał na telefon identyfikator instalacji podany na planszy a automat na jego podstawie wygeneruje numer do przepisania w pola numerów.
Przy okazji, jeśli płyta główna wymieniona na ten sam model, jest traktowana jako nowy podzespół bo posiada choćby zaszyty inny numer seryjny, inny adres MAC karty sieciowej.


RE: aktywacja Win 7 na nowej plycie glownej - dhapollo - 29.05.2011 11:50

Problem miałem z XP. System zainstalowany kupiony z kompem (dostałem płytkę). Po roku płyta padła gwarancja się skończyła. Kupiłem nowa płytę (nowszą) a tu lipa system tylko 3 dni do użytku bo się płyta nie zgadza. Telefon do M$ i po rozmowie z konsultantem i informacji że płytę zmieniałam z powodu awarii a nie rozbudowy dostałem nowy klucz i poszłoUśmiechnięty