Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Realtek AC'97 - problem z kanałami - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Realtek AC'97 - problem z kanałami (/realtek-ac-97-problem-z-kanalami-16257-t)



Realtek AC'97 - problem z kanałami - Szubi - 24.05.2011 21:04

Jako nowy użytkownik tego forum, pragnę się z Wami przywitać bardzo serdecznie Uśmiechnięty

Otóż 3 dni temu powróciłem do Windows 7. Instalacja przebiegła bez problemu, wszystkie sterowniki się zainstalowały dobrze. Postanowiłem przełączyć moją kartę dźwiękową (Realtek AC'97) w tryb 6 kanałowy, ale po jego wybraniu, nie zaznacza się... To samo jest z trybem 4 kanałowym. Instalowałem różne wersje sterownika do niego, ale jest to samo. Aktualnie mam najnowszą wersję (6.0.1.6305). Uruchamiałem ten panel w trybie zgodności i w trybie administratora. Nadal to samo. Chcę też podkreślić, że wcześniej takiego problemu nie miałem, zawsze śmigało dobrze, a teraz coś nie działa. Mam też drugą kartę dźwiękową, ale ona jest obsługiwana dobrze. Liczę, że ktoś mi pomoże w tej trochę dziwnej sprawie. Poniżej załączam SCREEN'a ukazującego owy problem:

[Obrazek: nxvqugcbnx2vqyweoo63.png]

Na SCREEN'ie wybrany jest tryb 6 kanałowy, ale nadal kropka jest na trybie 2 kanałowym. Po przełączeniu do testu, mogę testować tylko dwa przednie głośniki.

Pozdrawiam i liczę na pomoc z Waszej strony,
Szubi


RE: Realtek AC'97 - problem z kanałami - thermalfake - 24.05.2011 21:23

Zobacz czy pierwsza opcja podświetlona na żółto jest u Ciebie włączona

[Obrazek: 45920d1262801377-sound-only-coming-out-2...apture.png]


RE: Realtek AC'97 - problem z kanałami - Szubi - 24.05.2011 21:28

Tylko, że ja nie mam Relatka HD, tylko starszego Relatka AC'97. Chyba takiej opcji w moich sterach nie ma, aczkolwiek mogę się mylić Uśmiechnięty
Proszę o zamknięcie tematu. Znalazłem tutaj na forum temat, gdzie u jednej osoby w ogóle nie było słychać dźwięku. Ktoś polecił, aby wywalić stery i przeczyścić komputer tym programem: Driver Sweeper. Następnie zainstalować je od nowa. Więc spróbowałem i udało mi się. Sterowniki działają teraz poprawnie!

SCREEN:
[Obrazek: 0gytaczrzk6an6nqtlv.png]

Nawet przybyły dwie dodatkowe zakładki Uśmiechnięty