Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
NFS World - Program NFSW Launcher przestał działać - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Gry (/gry-29-f)
+---- Wątek: NFS World - Program NFSW Launcher przestał działać (/nfs-world-program-nfsw-launcher-przestal-dzialac-16183-t)

Strony: 1 2


NFS World - Program NFSW Launcher przestał działać - Tobi - 20.05.2011 19:03

Mam problem z Need for Speed World, otóż gdy próbuję uruchomić aplikację, która ma pobrać grę wyskakuje mi błąd:

[Obrazek: 968474.jpeg]

Liczę na was Kozak


RE: NFS World - Program NFSW Launcher przestał działać - stingear - 20.05.2011 19:30

Jaka wersja systemu? Próbowałeś uruchomić jako administrator?


RE: NFS World - Program NFSW Launcher przestał działać - Tobi - 20.05.2011 19:45

Cytat:Jaka wersja systemu?
Windows 7 Home Premium (Service Pack 1) 32-bitowy

Cytat:Próbowałeś uruchomić jako administrator?
Tak, występuje ten sam błąd.


RE: NFS World - Program NFSW Launcher przestał działać - stingear - 20.05.2011 22:27

To wywala Ci przy uruchamianiu downloadera gry? Co jest w szczegółach problemu?


RE: NFS World - Program NFSW Launcher przestał działać - Tobi - 21.05.2011 08:59

Cytat:To wywala Ci przy uruchamianiu downloadera gry?
Wyskakuje mi wyżej pokazany błąd. Jak kliknę "Debuguj program" to pojawia się jakiś komunikat, klikam "ponów próbę" i nic się nie dzieje. "Wyszukaj rozwiązanie w trybie online[...]" też nic nie daje.

Cytat:Co jest w szczegółach problemu?
[Obrazek: 968667.jpeg]


RE: NFS World - Program NFSW Launcher przestał działać - thermalfake - 21.05.2011 11:27

Zanim zaczniesz grzebać zrób sobie punkt przywracania.
Wygląda na to, że całe zamieszanie wywołuje jeden z plików w pakiecie .net framework. Z racji tego iż win7 domyślnie ma zainstalowaną wersję 3.5, instalator NFS World'a mógł po cichu doinstalować starsze wersje. Pousuwaj pakiety Microsoft Visual C++ Redistributable, przeinstaluj .net'a 3.5, zainstaluj wersję 4.0. Można też wykonać polecenie "sfc /scannow"


RE: NFS World - Program NFSW Launcher przestał działać - Tobi - 21.05.2011 15:40

Usunąłem wszystkie pakiety Microsoft Visual C++ Redistributable. Jak klikałem na ikonkę instalacji NET Framework 3.5 to pokazywał mi się symbol ładowania (to windowsowskie kółeczko obok myszki) i nic się nie działo. Net Framework 4 zainstalowałem pomyślnie. Wpisałem też polecenie "sfc /scannow", komputer znalazł błędy i je pomyślnie naprawił. Niestety to nic nie dało i ciągle mam ten sam problem :-/

Edit:
Zapomniałem dodać, że na laptopie z zainstalowanym Windows XP wszystko śmiga.


RE: NFS World - Program NFSW Launcher przestał działać - ihatebuffering - 22.05.2011 13:53

Można się dowiedzieć jaki masz sprzęt? Yyy.


RE: NFS World - Program NFSW Launcher przestał działać - Tobi - 22.05.2011 15:13

Procesor - Intel Celeron 2-rdzeniowy E1400 (każdy rdzeń po 2 GHz)
Karta graf. - NVIDIA GeForce 8500 GT
Ilość RAM - 2 GB

Komputer spełnia wszystkie wymagania gry.


RE: NFS World - Program NFSW Launcher przestał działać - stingear - 24.05.2011 18:24

Spróbuj uruchomić grę w trybie zgodności z Windows XP SP3. Sprawdź także, czy sterowniki od karty graficznej są aktualne, najlepiej programem DriverMax. Jeżeli będą dostępne lepsze sterowniki, to przy pomocy tego programu je pobierzesz i zainstalujesz.


RE: NFS World - Program NFSW Launcher przestał działać - Tobi - 29.05.2011 11:38

Uruchomienie w trybie zgodności oraz uaktualnienie sterowników programem DriverMax niestety nic nie dało. Ciągle jest ten sam błąd :-/


RE: NFS World - Program NFSW Launcher przestał działać - stingear - 29.05.2011 19:01

Masz aktualne sterowniki nVidia PhysX? Brak tych driverów powodował podobny problem w poprzednich wersjach.


RE: NFS World - Program NFSW Launcher przestał działać - Tobi - 29.05.2011 21:37

Jeżeli wersja 9.10.0514 jest najnowsza, to tak, mam aktualne sterowniki.


RE: NFS World - Program NFSW Launcher przestał działać - Tobi - 30.05.2011 19:57

Zauważyłem, że ten sam błąd występuje podczas próby uruchomienia Update Checkera i Driver Easy. Ma ktoś jakiś pomysł jak go wyeliminować?


RE: NFS World - Program NFSW Launcher przestał działać - niunius93 - 30.05.2011 23:10

Mam nadzieję ,że Ci pomogę Uśmiechnięty Jakiś czas temu obczaiłem podobny problem...zapraszam do lektury Cwaniak
http://windows7forum.pl/showthread.php?tid=2619&pid=12988&highlight=GTA+4#pid12988


RE: NFS World - Program NFSW Launcher przestał działać - Tobi - 31.05.2011 17:06

Niestety nie pomogło. Chyba jedynym rozwiązaniem jest format :-/


RE: NFS World - Program NFSW Launcher przestał działać - stingear - 02.06.2011 15:12

Może format zostaw na sam koniec.
Windowsa masz w wersji Update czy OEM? Jeżeli OEM, użyj płyty z W7 i napraw system.


RE: NFS World - Program NFSW Launcher przestał działać - Tobi - 02.06.2011 18:58

Windowsa mam w wersji Update (updejtowałem Windows XP). Właśnie mam nadzieję, że nie dojdzie do formata.


RE: NFS World - Program NFSW Launcher przestał działać - stingear - 02.06.2011 21:48

W systemie powinna być opcja tworzenia dysku naprawy systemu. Wpisz w Menu Start "Dysk naprawy", a od razu Ci się wyświetli dana opcja i dzięki niej stworzysz takową płytę.


RE: NFS World - Program NFSW Launcher przestał działać - Tobi - 03.06.2011 12:48

Stworzyłem ten dysk naprawy, wyjąłem z CD-ROMu, podpisałem ("Dysk naprawy Windows 7"), włożyłem i mogę jedynie otworzyć płytę, mam tu 2 foldery, próbowałem uruchomić każdy plik, ale wyskakuje mi okienko z pytaniem czym otworzyć dany plik.