Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z instalacją 7ki na nowym laptopie - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Problem z instalacją 7ki na nowym laptopie (/problem-z-instalacja-7ki-na-nowym-laptopie-16153-t)



Problem z instalacją 7ki na nowym laptopie - lenivy - 19.05.2011 07:41

Witam!
Z góry przepraszam jeśli był już taki wątek, musiałem przeoczyć... Kupiłem nowego laptopa Asus X52N i ... nie mogę postawić windy :/ Mianowicie po rozruchu wyskakuje "CDBOOT : Cannot boot from CD - Code : 5". wyczytałem gdzieś na forum że trzeba przerobić płytkę ImgBurnem, tak zrobiłem. Teraz z kolei wyskakuje "Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key". W biosie sata ustawiona jest na IDE-AHCI (nawet jak przestawię na Native IDE to nic nie zmienia), i bootowanie w pierwszej kolejności na dvd.
W czym tkwi problem? W nie bootowalnym dvd czy gdzieś w ustawieniach biosu?
Wielkie dzięki za jakąkolwiek pomoc!


RE: Problem z instalacją 7ki na nowym laptopie - thermalfake - 19.05.2011 22:07

Odpowiedź jest prosta. Nie wiem skąd masz nośnik (finalna wypalana z małą prędkością?) ale Twoja wersja 7-mki (instalator) nie posiada sterowników do kontrolera dysków z lapka (nie widzi tego urządzenia) stąd ten cały marazm.


RE: Problem z instalacją 7ki na nowym laptopie - hubsonn - 20.05.2011 14:06

i jak go rozwiazac? poniewaz mam podobny problem tylko u mnie wyskakuje ciagle "reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key" i zmiana w biosie zeby najpierw z plytki odpalal nic nie pomaga, prosze o pomoc bo wlasnie kupilem nowego lapka i nie moge zainstalowac 7ki


RE: Problem z instalacją 7ki na nowym laptopie - thermalfake - 20.05.2011 15:25

Napisz chociaż jaki model, nie ma on czasem ukrytej partycji z fabrycznym systemem. Uruchamiałeś boot menu z wyborem urządzenia do odpalenia (zazwyczaj klawisze Esc lub funkcyjne F8-F12) Napęd zaczyna mielić płytkę czy nic się nie dzieje ? Jak masz jakiś inny boootowalny nośnik dvd to zobacz czy problem się powtarza co by znaczyło uszkodzenie napędu.
Do poprzedniego problemu - musi być to finalna wersja systemu a nie żadne bety testowe.