Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Ustawienie prawa - konta użytkowników - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Ustawienie prawa - konta użytkowników (/ustawienie-prawa-konta-uzytkownikow-16108-t)



Ustawienie prawa - konta użytkowników - glucik - 16.05.2011 20:37

Witam. Posiadam 2 konta w systemie, Ja - administrator i drugie konto inne - użytkownik standardowy

i mam problem z pewnym programem do fakturowania ponieważ gdy chcę go włączyć na tym koncie "inne" to nie odnajduje mi bazy danych, tzn. nie łączy się z innym programem ponieważ nie mam uprawnień. Wie ktoś gdzie można zmienić tak aby user na koncie "inne" mógł takie operacje robić bez konieczności wpisywania mojego hasła "Ja" ?

Pozdrawiam


RE: Ustawienie prawa - konta użytkowników - bodziulla - 16.05.2011 20:46

Hej.
Pytanie pierwsze czy w danym czasie miałeś oba konta i dla kogo pozwoliłeś program zainstalować?.


RE: Ustawienie prawa - konta użytkowników - glucik - 16.05.2011 20:49

Ja to umiałem ustawić tylko zapomniałem jak ;/

- dzisiaj robiłem format, po formacie stworzyłem 2 konta, zainstalowałem program na Ja czyli adminie
- program instalowałem normalnie, nie było pytań na których kontach instalować


RE: Ustawienie prawa - konta użytkowników - bodziulla - 16.05.2011 21:25

Teraz tak. W praktyce program jest tylko i wyłącznie dla "Ja" i w tym przypadku nic nie zmienisz. Możesz posłużyć się za pomocą Kontoli Rodzicielskiej i utworzyć tzw. możliwości z jakich programów może korzystać konto dwaCwaniak


RE: Ustawienie prawa - konta użytkowników - glucik - 16.05.2011 21:29

Teraz program się włącza ale pisze "Błąd połączenia z bazą danych", czyli do programu ma dostęp ale do bazy tak jakby już nie ;/


RE: Ustawienie prawa - konta użytkowników - bodziulla - 16.05.2011 21:32

Jaki to program?


RE: Ustawienie prawa - konta użytkowników - glucik - 16.05.2011 21:34

Abak Fakturowanie, on już długo nie jest rozwijany. Ale wcześniej przed formatem śmigał


RE: Ustawienie prawa - konta użytkowników - bodziulla - 16.05.2011 21:42

Gdzieś to miałem (firma), ale nie wiem gdzie i był niuans, ale to było 8 miecha do tyłu?. Czy przy tworzeniu kont po instalacji masz te same nazwy?. Idę na piwko i wracam za około godz. Czyli to firma Abak?. Dwa nadal jak to zrobiłeś masz system W7 ten sam?. I jeszcze jedno możesz wysłać jakiś fragment bazy celem tylko i wyłącznie sprawdzenia?.


RE: Ustawienie prawa - konta użytkowników - glucik - 16.05.2011 21:54

Zrobiłem jedno konto, nie mam siły już się z tym bawić Cwaniak Niestety ale bazy nie mogę wysłać ponieważ posiadam tam dużo danych kontrahentów Uśmiechnięty

Pozdrawiam, plusik oczywiście za chęci


RE: Ustawienie prawa - konta użytkowników - bodziulla - 19.05.2011 12:57

Hej.
Czy masz problem rozwiązany?. Dwa wracam jutro do domu i postaramy się wspomócCwaniak
Pzdr