Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows 7 reinstalacja (naprawa) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Windows 7 reinstalacja (naprawa) (/windows-7-reinstalacja-naprawa-16095-t)



Windows 7 reinstalacja (naprawa) - TBA2 - 16.05.2011 08:49

Mam problem z PCtem. Po włączeniu komputera prze 1-2 godziny procesor CPU chodzi na 95-100%. (pliki: svchost.exe oraz wmiprvse.exe zajmuję tyle zasobów procesora). Wirusów nie mam.
Przeczytałem na necie że trzeba zrobić reinstalacje systemu. Niestety nigdy tego nie robiłem. Mam Windows 7 profesional na orginalnej płycie.

Pytanie moje do Was czy ktoś pamięta czy podczas kolejnych kroków instalacyjnych pojawi się przycisk "NAPRAW" a jeżeli tak to w którym mniej więcej kroku. Zależy mi na tym żeby nie zlikwidować po drodze MS Office i innych programów typu Norton Antywirus, oprogramowanie drukarki które mam na dysku C.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Serdecznie pozdrawiam


RE: Windows 7 reinstalacja (naprawa) - kamilom - 16.05.2011 09:48

Opcja naprawy systemu jest na początku instalacji, po zaakceptowaniu licencji.
Istnieje również możliwość zainstalowania ponownie systemu bez utraty danych i programów. Podczas instalacji systemu trzeba wybrać uaktualnienie.


RE: Windows 7 reinstalacja (naprawa) - TBA2 - 16.05.2011 10:33

Dzięki za odpowiedz

Co radzisz zrobić w moim przypadku? Wybrać NAPRAW czy UAKTUALNIJ. Co jest bardziej skuteczne w pozbyciu się problemów?


Pozdrawiam


RE: Windows 7 reinstalacja (naprawa) - War_3_ - 16.05.2011 10:37

Odwirusowanie innym antywirem niż obecnie. Np. trialem NOD 32. Usunięcie spyware (malware antybites).


RE: Windows 7 reinstalacja (naprawa) - kamilom - 16.05.2011 10:39

Ja bym radził wybrać uaktualnienie, opcja naprawy w tym przypadku może nie pomóc.


RE: Windows 7 reinstalacja (naprawa) - TBA2 - 16.05.2011 12:17

(16.05.2011 10:37)War_3_ napisał(a):  Odwirusowanie innym antywirem niż obecnie. Np. trialem NOD 32. Usunięcie spyware (malware antybites).

Malware antybites nie wykrył żadnych wirusów. Norton Antywirus 2011 chodzi na okrągło, pełne skanowanie również nie wykryło wirusów.
Czy tak duże oobiążena procesora przez svchost.exe spowodowane jest tylko zawirusowaniem? Inne błędy nie mogą tego powodować? Przy windows XP czytałem ze microsoft wydał jakąś łatkę ale przy Win 7 nic takiego tam nie znalazłem.

Pozdrawiam TB


RE: Windows 7 reinstalacja (naprawa) - bodziulla - 16.05.2011 13:08

Hej.
Mam do Ciebie pytanie jak długa masz system zaisntalowany?. Dwa w praktyce drugi proces powinien dotyczyć modemu załóżmy sterowniki modemu Thomson?. Trzy czy znasz oprogramowanie OTL i czy mógłbyś zrobić nim skan i ewentualnie podać log na forum lub wysłać na jakiś hosting/ serwer?.
Link do OTL:
http://***/otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html

Niekoniecznie musi być to infekcja, ale nigdy nie mów, że masz czysty system. Wszystko zależy do bazy wirusów i jak to rozumiejąCwaniak
Pzdr


RE: Windows 7 reinstalacja (naprawa) - TBA2 - 16.05.2011 14:14

System mam około 1,5 roku. Programu OTL nie znam . Spróbuję po południu ten program zapuścić, wkleję loga o ile uda mi sie to poprawnie wszystko zrobić. Modemu Thompsona nie mam.

Pozdrawiam


RE: Windows 7 reinstalacja (naprawa) - TBA2 - 16.05.2011 18:17

(16.05.2011 13:08)bodziulla napisał(a):  Hej.
Mam do Ciebie pytanie jak długa masz system zaisntalowany?. Dwa w praktyce drugi proces powinien dotyczyć modemu załóżmy sterowniki modemu Thomson?. Trzy czy znasz oprogramowanie OTL i czy mógłbyś zrobić nim skan i ewentualnie podać log na forum lub wysłać na jakiś hosting/ serwer?.
Link do OTL:
http://***/otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html

Niekoniecznie musi być to infekcja, ale nigdy nie mów, że masz czysty system. Wszystko zależy do bazy wirusów i jak to rozumiejąCwaniak
Pzdr


Udało mi się przepuścić program OTL.

Przesyłam logi z programu OTL

OTL notatnik
http://www.wklej.org/id/530527/

extras
http://www.wklej.org/id/530531/

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam


RE: Windows 7 reinstalacja (naprawa) - bodziulla - 16.05.2011 20:44

Praktycznie w Twoim systemie nie widać infekcji. Jak wspominasz 1,5 roku. Z reguły, ale nie jest to warunek konieczny system Windows wymaga tzw. reinstalacji na nowo w danym roku kalendarzowym do dwóch razy w zależności co się na nim robi, ale jak wspominam NIE jest to regułą.
Mam do Ciebie pytanie odnośnie programów chroniących tzn. czy masz włączony Windows Defender, próbowałeś programem typu Malware coś tam zrobić itd. Moje pytanie jakie masz aktywne ochrony na systemie włącznie z zaporami?. U Ciebie w praktyce będzie zabieg kosmetyczny tu i ówdzie wyczuścić. Następnie jaka była częstotliwość instalacji, reinstalacji programów?. Na razie tyleCwaniak


RE: Windows 7 reinstalacja (naprawa) - TBA2 - 16.05.2011 22:03

Reinstalacji systemu nie robiłem. Windows defender cały czas był aktywny, wyłączyłem 2 dni temu ponieważ gdzieś przeczytałem ze może być odpowiedzialny za tak duże zużycie procesora. Ale po jego wyłączeniu nic się nie zmieniło więc chyba lepiej jak będzie włączony.
Pytasz: jakie masz aktywne ochrony na systemie włączone z zaporami? Nie wiem za bardzo o co chodzi, mogę jedynie powiedzieć że używam Norton Antywirus, ale chyba nie o to Tobie chodziło.
Niestety słabo się znam na takich sprawach. Czyli najlepiej zrobić reinstalację windows7 wybierając opcje uaktualnienie? ewentualnie naprawa?

Pozdrawiam


RE: Windows 7 reinstalacja (naprawa) - Bogdan666ing - 19.05.2011 12:24

Reinstalacja dotyczy tylko partycji systemowej (przeważnie c: ) inne zostaną nietknięte.


RE: Windows 7 reinstalacja (naprawa) - TBA2 - 20.05.2011 16:08

W moim przypadku uaktualnienie windowsów pomogło. Problem rozwiązany. Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam


RE: Windows 7 reinstalacja (naprawa) - Bogdan666ing - 20.05.2011 20:15

Mogłeś dopisać jak to zrobiłeś, aktualizacja "windowsów". Bez wejścia na pulpit to raczej było ciężko. Może komuś się to przyda.


RE: Windows 7 reinstalacja (naprawa) - TBA2 - 22.05.2011 21:49

Uaktualniłem wybierając taką opcję na płycie instalacyjnej Windows 7.

Pozdrawiam