Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Brak dźwięku przez wyjście optyczne (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Brak dźwięku przez wyjście optyczne (rozwiązany) (/brak-dzwieku-przez-wyjscie-optyczne-rozwiazany-15934-t)



Brak dźwięku przez wyjście optyczne (rozwiązany) - galrauch - 07.05.2011 21:08

Witam
Mam problem z uzyskaniem jakiegokolwiek dźwięku na kinie domowym. Normalnie przez głośniki dźwięk jest odtwarzany natomiast gdy podłączam PC z kinem domowym przez kabel optyczny (kabel jest sprawny, bo po podłączeniu czerwony jest aż do wyjścia), zmieniam w menadżerze Realtek HD Audio na Realtek Digital Audio(Optical) lub Realtek Digital Audio jako domyślne na pasku obok po włączeniu jakiegoś dźwięku widać, że zmienia się natężenie ale z głośników podłączonych do amplitunera nic nie słychać.
Posiadam:
Intel Core i5-2500K 3,3GHz s1155
GigaByte GA-P67A-UD3-B3 - najnowszy bios
Zainstalowany Windows 7 home premium 64bit.
Wersja sterownika audio: 6.0.1.6363 - najnowszy ściągnięty ze strony realtek.
Przeszukałem różne fora ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Czy ktoś może spotkał się z takim problemem i znalazł rozwiązanie?


RE: Brak dźwięku przez wyjście optyczne - galrauch - 25.05.2011 19:13

Komputer poszedł do serwisu. Została wymieniona płyta główna. Przy sprawdzaniu kompa w serwisie dźwięk był. Po powrocie do domu podłączyłem komputer i co się okazało martwa cisza...
Podłączyłem komputer metrowym kablem do amplitunera i dźwięk jest. Niestety problem nie rozwiązany, ponieważ komputer i amplituner są od siebie daleko. Przy podłączaniu kablem 10 m martwa cisza. Co najciekawsze gdy podłącze starego kompa wszystko gra. Jakieś sugestie?


RE: Brak dźwięku przez wyjście optyczne - galrauch - 09.06.2011 15:43

Problem rozwiązany. Podłączyłem komputer do tv poprzez kabel hdmi/hdmi.