Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Problem z uruchomieniem laptopa acer - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Inne (/inne-11-f)
+--- Dział: Pozostałe systemy Windows (/pozostale-systemy-windows-31-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Problem z uruchomieniem laptopa acer (/problem-z-uruchomieniem-laptopa-acer-15837-t)



Problem z uruchomieniem laptopa acer - kapi55 - 03.05.2011 16:19

Problem jest następujący: po kliknięciu przycisku power w laptopie acer 5738z (Vista 64) pojawia się ciągle strona z uruchomieniem systemu w trybie awaryjnym , normalnie , z wiersza polecania itd.
Bez względu na to co wybiorę to system nie uruchamia się.
Wchodziłem do biosu i tam przywracałem ustawienia ale to też nie pomaga , dodam jeszcze , że nagrywarka też odmówiła współpracy i nie mogę odpalić naprawiania systemu z płytki.
Proszę o pomoc i radę.


RE: problem z uruchomieniem laptopa acer - bodziulla - 03.05.2011 16:29

Hej.
Użyłeś opcji "Napraw komputer", ale nie z płyty tylko poprzez F8 i napraw komputer?.


RE: problem z uruchomieniem laptopa acer - kapi55 - 03.05.2011 16:33

nie używałem F8 , bo nigdzie nie miałem takiego polecenia. Kiedy i gdzie mam to kliknąć?


RE: problem z uruchomieniem laptopa acer - Portator - 03.05.2011 16:48

F 8, uruchamia tryb awaryjny. Wciskasz przed pokazaniem się logo Windows.


RE: problem z uruchomieniem laptopa acer - kapi55 - 03.05.2011 17:00

właśnie sprawdziłem tę opcję F8 i każde polecenie jakie tam było i ciągle to samo.
Za każdym razem komp się restartuje i pokazuje się stronka odzyskiwanie po błędzie systemu.
Czy jest jakiś sposób na uruchomienie tego kompa przez program na usb?


RE: problem z uruchomieniem laptopa acer - bodziulla - 03.05.2011 17:06

Czyli korzystając z opcji napraw komputer nie pozwala Tobie?. Dwa nie możesz ruszyć z napędu cdrom nawet jak w bios ustawiasz go jako first boot i jak bootujesz płytę nie rusza (przy czym klikasz na enter, gdy jest komunikat naciśnij dowolny klawisz)?. Jaki masz model lapka pełną nazwę podaj jak możesz?.


RE: problem z uruchomieniem laptopa acer - kapi55 - 03.05.2011 17:17

Dokładnie system nie pozwala na naprawę i nie rusza płyta bo cdrom jest popsuty , nie ma opcji instalacji z płyty. Wyjmowałem dysk twardy i ramy na kilka minut.
Acer Aspire 5738z tyle mam na naklejce


RE: problem z uruchomieniem laptopa acer - bodziulla - 03.05.2011 17:23

No to, rzeczywiście coś nie tak. Poszukaj porady na temat jak zrobić system z usb za pomocą UltraISO. Najprościej i najszybciej to zrobisz Uśmiechnięty


RE: problem z uruchomieniem laptopa acer - kapi55 - 03.05.2011 20:03

Już system postawiony metodą ultraiso z usb. Polecam ten program i tą formę instalacji Windowsa bo jest bardzo szybko i bez problemów .Daje linka na przyszłość .
http://tibia.net.pl/propozycje/114996-instalacja-systemu-windows-7-z-pendrivea-ultraiso.html