Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Problem z tworzeniem przez system folderu użytkownika w c:\użytkownicy (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Problem z tworzeniem przez system folderu użytkownika w c:\użytkownicy (rozwiązany) (/problem-z-tworzeniem-przez-system-folderu-uzytkownika-w-c-uzytkownicy-rozwiazany-15781-t)



Problem z tworzeniem przez system folderu użytkownika w c:\użytkownicy (rozwiązany) - kristof3 - 01.05.2011 00:26

Witam.

Problem polega na tym, że po utworzeniu nowego konta za pomocą kreatora w panelu sterowania, nie jest tworzony folder dla nowego użytkownika w katalogu c:\użytkownicy i w związku z tym nie ma możliwości zalogowania się na nowo utworzone konto. Wyświetlany jest komunikat, że nie można załadować profilu użytkownika.
Na przedmiotowym forum były już podobne wątki, ale nie podano w nich rozwiązania, więc zakładam nowy.
W jednym z wątków założonym przez użytkownika SzawełXIII opisano dokładnie ten sam problem jaki mam ja, jednak jak już wspomniałem nie jest podane rozwiązanie. Szaweł napisał: "Po prostu okazało się, że chociaż teoretycznie nowy profil był utworzony, to system nie mógł utworzyć folderu użytkownika w C:\Users. Pozwoliłem mu i już jest dobrze."

Proszę powiedzieć, jak pozwolić windowsowi na utworzenie folderu użytkownika.

Pozdrawiam.


RE: Problem z tworzeniem przez system folderu użytkownika w c:\użytkownicy - thermalfake - 01.05.2011 10:06

Najpierw użyj trybu awaryjnego, zobacz czy po tym zabiegu sytuacja się zmieniła.


RE: Problem z tworzeniem przez system folderu użytkownika w c:\użytkownicy - kristof3 - 01.05.2011 13:30

Włączyłem tryb awaryjny, ale tworzenie nowego konta użytkownk anie dało żadnego rezultatu. Nadal konto jest tworzone w zakładce konta użytkowników i jest widoczne w trakcie logowania, jednak samo zalogowanie nie jest możliwe, poza tym nie pojawia się folder dla nowego użytkowanika w katalogu c:\użytkownicy.


RE: Problem z tworzeniem przez system folderu użytkownika w c:\użytkownicy - ihatebuffering - 01.05.2011 13:45

W menu start wpisz cmd i kliknij ppm na ikonce --> uruchom jako administrator. Teraz wpisz:

net user administrator /active:yes

Zaloguj się teraz na konto widoczne konto Administrator. Stamtąd spróbuj utworzyć nowe konto. Jaki efekt?


RE: Problem z tworzeniem przez system folderu użytkownika w c:\użytkownicy - kristof3 - 01.05.2011 14:15

Proponowana operacja nie pomogła, nadal system nie tworzy folderów w c:\użytkownicy, teraz jeszcze dodatkowo muszę się pozbyć konta administrator utworzonego w cmd, więc proszę o podpowiedź jak to zrobić.Uśmiechnięty


RE: Problem z tworzeniem przez system folderu użytkownika w c:\użytkownicy - Portator - 01.05.2011 14:57

Użyj tego samego polecenia tylko z końcówką :no


RE: Problem z tworzeniem przez system folderu użytkownika w c:\użytkownicy - thermalfake - 01.05.2011 17:10

Jeszcze takie pytanko, czy Ty ręcznie czasem kiedyś jakiegoś utworzonego profilu nie usuwałeś ?


RE: Problem z tworzeniem przez system folderu użytkownika w c:\użytkownicy - kristof3 - 01.05.2011 17:42

Na pewno kiedyś usunąłem jakiś profil - na pewno default. Innych do tej pory ni etworzyłembo nie było takiej potrzeby.


RE: Problem z tworzeniem przez system folderu użytkownika w c:\użytkownicy - ihatebuffering - 01.05.2011 18:44

Po co usuwałeś deafault? Mówiąc szczerze, jesteś w ciemnej du***. Bo to na jego podstawie tworzą się nowe konta... Musisz teraz skopiować folder deafault i go tam wkleić.


RE: Problem z tworzeniem przez system folderu użytkownika w c:\użytkownicy - kristof3 - 01.05.2011 19:17

Gdybyś mógł mi go wysłać mailem, będę wdzięczny.Uśmiechnięty Nie mam dostępu do innego komputera z Windows 7.


RE: Problem z tworzeniem przez system folderu użytkownika w c:\użytkownicy - ihatebuffering - 01.05.2011 19:24

Jasne, że mogę ale akurat muszę lecieć, może ktoś inny z takim samym system (ta sama wersja bitowa) Ci podrzuci. Pozdr.


RE: Problem z tworzeniem przez system folderu użytkownika w c:\użytkownicy - slawektor - 01.05.2011 19:39

Proszę -> default .rar


RE: Problem z tworzeniem przez system folderu użytkownika w c:\użytkownicy - kristof3 - 01.05.2011 22:29

Dzięki wielkie wszyscy ludzie dobrej woli.Uśmiechnięty Problem został rozwiązany i wszystko działa tak jak powinno. Profile tworzone są prawidłowo, logowanie przebiega bez zakłóceń.

Wątek może zostać zamknięty.

Pozdrowienia.