Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows 7 HP - Update - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Windows 7 HP - Update (/windows-7-hp-update-15780-t)



Windows 7 HP - Update - djgenek - 30.04.2011 21:47

Witam
koledzy i koleżanki proszę powiedzcie co można poradzić w mojej sytuacji:
Zapragnąłem zakupić nowy system Windows 7 home premium, poszedłem do Media Markt zakupiłem, poszedłem do domku, rozpakowałem Windowsa zaczynam instalację i tutaj zaczynają się schody. Okazało się, że nie zakupiłem pełnej wersji systemu a tylko update z Visty. Zadzwoniłem do wyżej wymienionego sklepu i lipa, nie przyjmą zwrotu bo produkt otwarty.

Czy jest możliwość aktualizowania tej wersji update do wersji pełnej, czy może jakaś dopłata do wersji pełnej ?

Błagam pomóżcie !

Pozdrawiam


RE: Windows 7 Update - cola - 30.04.2011 22:13

W Twojej sytuacji to albo odsprzedaż Windowsa albo instalacja tego systemu na czysto(istnieje taka możliwość) ale wtedy system masz niestety nie legalny z punktu widzenia Microsoftu.


RE: Windows 7 HP - Update - ihatebuffering - 30.04.2011 22:44

Hmm, za ile kupiłeś ten upgrade? Wydaje mi się, że jeśli teraz np masz XP, to też możesz przeprowadzić tą aktualizację.


RE: Windows 7 HP - Update - djgenek - 01.05.2011 07:21

(30.04.2011 22:44)ihatebuffering napisał(a):  Hmm, za ile kupiłeś ten upgrade? Wydaje mi się, że jeśli teraz np masz XP, to też możesz przeprowadzić tą aktualizację.

Upgrade kupiłem za 250zł, jest to upgrade przeznaczony do Visty. Do tej pory śmigałem na XP ale wiadomo jakim dlatego też zdecydowałem zakupić legala no i chyba wtopa kasy.


RE: Windows 7 HP - Update - slawektor - 01.05.2011 07:26

Spróbuj zainstalować na czysto a nie przez update. Instalujesz normalnie, Przy instalacji nie klikasz uaktualnienie tylko nowa czysta instalacja, a potem pod koniec nie wpisujesz klucza, pomijasz ten krok i wbijasz klucz po zobaczeniu pulpitu we właściwościach systemu.


RE: Windows 7 HP - Update - djgenek - 01.05.2011 08:59

Tak tyle, że nie ma w instalatorze opcji nowa czysta instalacja


RE: Windows 7 HP - Update - djgenek - 01.05.2011 11:54

Wielkie dzięki za chęć pomocy oraz zainteresowanie się moim problemem. Proszę wytłumacz mi po Polsku jak to jest z tą instalacją czystego systemu bo po Angielsku nie bardzo kumam. Pozdrawiam !


RE: Windows 7 HP - Update - cola - 01.05.2011 11:55

@slawektor
Oczywiście że może tak zrobić ale jak napisałem wcześniej system będzie miał i tak nie legalny,po prostu to samo jak by sobie z neta ściągną i kropka.
"Microsoft na swoim blogu pisze jednak wprost: instalacja wersji „Upgrade” Windows 7 na komputerze, który nie posiada zainstalowanej poprzedniej wersji tego systemu, to piractwo. Z posta wynika też, że koncern z Redmond nie zamierza zmienić swojej polityki w tej kwestii."


RE: Windows 7 HP - Update - djgenek - 01.05.2011 12:01

Czyli pozostaje zakupić Vistę i wtedy zrobić upgrade do Windows 7. Niezłe koszty !

Dzięki wszystkim za pomoc !