Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Poszukję wtyczek do Photoshopa na 64 bit (do grafiki) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Forum (/forum-1-f)
+--- Dział: Kosz (/kosz-3-f)
+--- Wątek: Poszukję wtyczek do Photoshopa na 64 bit (do grafiki) (/poszukje-wtyczek-do-photoshopa-na-64-bit-do-grafiki-15771-t)



Poszukję wtyczek do Photoshopa na 64 bit (do grafiki) - golteria - 30.04.2011 12:46

KPT 6
Virtual Photographer
Flaming Pear
Eye Candy

Czy istnieją wersje tych pluginów działające pod 64 bit?
A jeśli nie, to czy mogę w Windows 7 zainstalować jakąś wersję PS na 32 bit, czy to będzie działać i czy pluginy będą w nim działały?
Jeśli tak, to którą?


RE: wtyczki do Photoshopa na 64 bit (do grafików) - bodziulla - 30.04.2011 15:16

Hej.
Odnośnie dodatków dla Photoshopa niektórych nie ma dla programu x64. Używam systemu x64 a mam Photoshopa x64 i x86. W praktyce możesz zainstalować samą wersję oprogramowania x86 na systemie x64, bo system korzysta z tzw emulacji. W większości prac wykonywanych na oprogramowaniu staraj się korzystać jak na razie z wersji x86, ale nie oznacza, że całkowicie nie pracuj na oprogramowaniu x64. Tutaj musiałbyś też powiedzieć co konkretnie robisz?. Oprogramowanie x64 potrafi działać a raczej generować pewne operacje szybciej jak oprogramowanie x86. Na razie tyle jak masz pytania pisz. Dwa podaję link do pobrania wtyczek dla Photoshopa i nie tylko. Firma ta specjalizuję się tym. Niektóre są free a nie które płatneCwaniak
http://www.redgiantsoftware.com/downloads/updates/

Pzdr


RE: wtyczki do Photoshopa na 64 bit (do grafików) - golteria - 30.04.2011 15:32

Czyli jaką wersję PS polecasz, żeby móc w niej swobodnie pracować z wymienionymi pluginami w systemie 64?
Są mi mocno potrzebne, dużo rzeczy robiłam przy ich pomocy.
Teraz mam Photoshopa CS4 na 64, który "nie widzi" tych filtrów zainstalowanych w dodatkowym folderze (ścieżka jest na 100% prawidłowa).
Na photoshop.pl ktoś mi doradził zainstalowanie dwóch wersji CS5, 64 i 32 i używanie wymienne, mniej więcej tak, jak piszesz, jednak znalazłam też informację, że KPT w CS5 w ogóle nie funkcjonuje - żadnym.
W sumie najlepiej mi się pracowało w CS... :/
Muszę mieć Photoshopa, które te wtyczki obsłuży, bez nich będzie baaardzo ciężko, przynajmniej zanim znajdę jakieś zastępcze o podobnym działaniu.


RE: Poszukję wtyczek do Photoshopa na 64 bit (do grafiki) - bodziulla - 30.04.2011 16:02

Hm. Co do dodatków będę się upierać, abyś pozostał przy oprogramowaniu x86. Nie są one jeszcze dopracowane lub ich jeszcze nie ma. Co do pełnej obsługi dodatków byłoby wskazane mieć oprogramowanie do CS3. W praktyce nie spotkałem się z jakimkolwiek problemem w CS5, ale może rzeczywście KPT ma problem z CS5. Teraz też ważna rzecz czy Twoje oprogramownie jest legalne i dodatki, bo są to drogie gadżety!.


RE: Poszukję wtyczek do Photoshopa na 64 bit (do grafiki) - golteria - 30.04.2011 16:22

Oprogramowanie mam częściowo legalne, częściowo "lewe":)
Podsumowując: przy pracy z wieloma pluginami do PS, wg Ciebie najlepszy będzie CS3, bo w nowszych niektóre rzeczy mogą nie działać?
CS3 na 32 bit czy 64?
CZY ten 32 ma szanse poprawnie działać w Windows 7?