Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Menadżer rozruchu systemu Windows - stan 0xc000000e - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Menadżer rozruchu systemu Windows - stan 0xc000000e (/menadzer-rozruchu-systemu-windows-stan-0xc000000e-15722-t)



Menadżer rozruchu systemu Windows - stan 0xc000000e - rarug - 28.04.2011 04:44

Menadżer rozruchu systemu Windows - stan 0xc000000e
Witam i prosze o jakas rade. Po dzisiejszej automatycznej aktualizacji systemu i restarcie wyskoczyl mi taki komunikat:

Menadżer rozruchu systemu Windows

Uruchomienie systemu Windows nie powiodło się. Przyczyną może być ostatnia zmiana sprzętu lub oprogramowania. Aby rozwiązać
ten problem:

1. Włóż dysk instalacyjny systemu Windows i ponownie uruchom komputer.
2. Wybierz ustawienia języka, a następnie kliknij przycisk Dalej.
3. Kliknij pozycję Napraw ten komputer.[/i]

Jeśli nie masz tego dysku, skontaktuj się z administratorem systemu lub producentem komputera, aby uzyskać pomoc.

Stan: 0xc000000e

Informacja: Nie można uruchomić pozycji rozruchu, ponieważ wymagane urządzenie jest niedostępne.


Niestety, mam ASUSa UL30A bez napedu DVD, ktorego kupilem w sklepie z zainstalowanym juz Microsoft Windows 7 Professional OEM 64-Bit. Wprawdzie plytke z systemem dostalem, ale wobec braku napedu na niewiele mi sie przyda... Oczywiscie nie mam tez kopii zapasowej systemu... Na kompie, z tego co wiem, nie ma partycji z systemem, ale kiedy wszedlem w Express Gate na Music Player to pokazal mi muzyke z 3 partycji (disk1, disk2, ktory zidentyfikowalem jako C i disk3 - windowsowy D). Normalnie widze tylko 2 patycje, wiec moze jednak jakas ukryta partycja z systemem jest...

PS. Przepraszam za brak polskich znakow, ale pisze spod ASUS Express Gate (ktory dziala bez zarzutu).


RE: Menadżer rozruchu systemu Windows - stan 0xc000000e - stingear - 28.04.2011 06:47

Spróbuj uruchomić system w trybie awaryjnym. Partycja z systemem także powinna się znajdować na dysku i powinna być ukryta. Postaraj się z niej zabootować i użyj opcji naprawy systemu.


RE: Menadżer rozruchu systemu Windows - stan 0xc000000e - rarug - 28.04.2011 07:32

Niestety nie da sie uruchomic w trybie awaryjnym. Ten sam komunikat.


RE: Menadżer rozruchu systemu Windows - stan 0xc000000e - stingear - 01.05.2011 07:20

A co z próba rozruchu z partycji Recovery?