Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Dziwne wyskakujące okienko - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Forum (/forum-1-f)
+--- Dział: Kosz (/kosz-3-f)
+--- Wątek: Dziwne wyskakujące okienko (/dziwne-wyskakujace-okienko-15660-t)



Dziwne wyskakujące okienko - Gucio13 - 25.04.2011 15:21

WItam
Od bardzo dawna przy próbie uruchomienia jakiego kolwiek programu wyświatlają mi się takie komunikaty: Bad Image albo NET Framework Initialization Error (tekst w załączniku). Prawie zawsze gdy uruchamiam coś na komputerze (najczęściej sa to ściągnięte programy ale też normalne gry) wyskakuje mi takie okienko, a czasami nawet 2. Gdy włączam komputer to zaraz po załadowaniu systemu słysze dźwięk "pum" i widze wyskakującą wiadomość (tą nr 1)
Naprawde nie mam pojęcia o co chodzi. Nie miałem tak od początku tylko po jakimś czasie jak chyba pobrałem coś. Występuje to też odrazu po zainstalowaniu np jakiejś gry. Czasami mogę uruchomić ten program a czasami niestety nic się nie uruchamia. Bardzo proszę o pomoc. Co to może być ??


RE: Dziwne wyskakujące okienko - fourup - 25.04.2011 15:36

Najprawdopodobniej masz kartę ATI Radeon.
Podobnie będzie się zachowywać kilka marek lapków, kiedy zainstalujesz soft narzędziowy od producenta, a nie masz w systemie dotnetów...

Zainstaluj dotnety (2.0, 3.0 i 3.5), a potem ponownie Catalysta (jeśli masz kartę Radeon).
Problem powinien zniknąć...


RE: Dziwne wyskakujące okienko - Gucio13 - 25.04.2011 15:45

Tak, mam laptopa ale nie mam Radeona. Mam karte Nvidia GT 220M.


RE: Dziwne wyskakujące okienko - Portator - 25.04.2011 16:39

Witaj. Proponuję zresetować Net Framework 4:
Panel sterowania > programy i funkcje > znajdź Net Framework 4 > odinstaluj. Po uruchomieniu wybierz opcję - przywróć ustawienia początkowe. Restart komputera.


RE: Dziwne wyskakujące okienko - Gucio13 - 25.04.2011 16:58

Jest problem:
Wchodzę w Control panel > Programs > Programs and features > klikam na ten napis i... nic ? (chyba o to chodziło, mam ang system) Nie wiem dlaczego nie otwiera mi się. Nie mogę też otwożyć innych rzeczy np. Uninstall program, Turn windows features on or off, View installed updates. Gdy próbuję wyskakują podobne błędy, errory i czerwone okienka albo w ogóle nic się nie dzieje. Czyli nie da się uruchomić 3/4 opcji w zakładce "Programy i opcje". Jeśli chcecie mogę dać scr. tych błędów.


RE: Dziwne wyskakujące okienko - fourup - 25.04.2011 17:18

w takim razie... obstawiam jakąś infekcję wirusową... Smutny


RE: Dziwne wyskakujące okienko - Gucio13 - 25.04.2011 17:59

Na pewno jakiś wirus chociaż skanowałem i nic nie wykrył. Możliwe, ze mój system (który jest piracki) jest do niczego. Nawet nie wiem skąd mój kolega go wytrzasnął. Kiedyś miałem orginał który dostałem razem z nowym lapkiem. Właśnie, możecie mi napisać jak moge przywrócić swój dawny system. Słyszałem o jakiejś ukrytej partycji na której jest system jak nie dostało się płytki w sklepie.


RE: Dziwne wyskakujące okienko - Portator - 25.04.2011 19:18

Regulamin naszego forum, bardzo wyraźnie określa nasz stosunek do piractwa!!