Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Livebox TP problem z połączeniem wi-fi - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Livebox TP problem z połączeniem wi-fi (/livebox-tp-problem-z-polaczeniem-wi-fi-15561-t)



Livebox TP problem z połączeniem wi-fi - darorsa - 20.04.2011 21:58

Witam, moja dziewczyna ma Laptopa Lenovo G550, posiada on karte sieciową WLAN - Broadcom 802.11g Network Adapter, a LAN - Realtek PCIe FE Family Controller. Internet ma z neostrady, ożywa Liveboxa (ADSL) po przez kabel połączy się z internetem, a przez WI-FI już nie, występuje błąd połączenia z siecią, sieć była zabezpieczona WEP i łącząc się nie prosił o hasło, zmieniłem szyfrowanie na WPA, prosi o hasło ale się nie połączy z internetem, pisze że błąd karty sieciowej lub punktu dostępu, wyłączyłem filtrowanie adresu MAC ale to nie pomogło,
czy ktoś coś na to poradzi?


RE: Livebox TP problem z połączeniem wi-fi - alamat77 - 20.04.2011 22:05

mam nadzieje, ze ktos cos poradzi,bo ja mam ten sam problem! tylko z asusem... laczy sie, tez nie wola kou wep i wyskakuje problem z karta sceciowa... mozesz mi powiedzic jak zmieniles szyfrowanie i mac?? bede bardzo wdzieczna..


RE: Livebox TP problem z połączeniem wi-fi - darorsa - 20.04.2011 22:10

połączyłem się z netem po przez kabel i wszedłem w ustawienia liveboxa (wcześniej zainstalowałem stery do livebox-a na lapku) w przeglądarce wpisałem adres IP routera czyli 192.168.1.1 (najlepiej ożyć IE) podałem login i hasło no i w zakładce sieci bezprzewodowe to zmieniłem, może jak bym się dłużej pobawił, to bym sobie z tym poradził, no ale czasu na to nie było


RE: Livebox TP problem z połączeniem wi-fi - dhapollo - 21.04.2011 17:21

stery do rutera hi hi hi dobreUśmiechnięty

NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO!!
nie to żebym kogoś wyśmiewał tylko zastanawiam się skąd to się bierze? Z super wsparcia po stronie TP?

czemu się nie połączyło?
1. na magicznej skrzynce od TP masz czarny przycisk musisz go wcisnąć i dopiero podłączyć po wi-fi masz na to 30 lub 60 sem nie pamiętam dokładnieUśmiechnięty
2. w ustawieniach (tak jak pisałeś 192.168.1.1) wyłącz filtrację po mack adresach