Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Przegrzewanie - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Przegrzewanie (/przegrzewanie-15462-t)

Strony: 1 2


Przegrzewanie - jkbscg - 15.04.2011 18:24

Witam wszystkich użytkowników tego wspaniałego forum. Mam pewien problem, otóż mój laptop (Acer 5741G) bardzo się przegrzewa przy graniu np. w counte strike 1.6 (jest to stara gra i zużywa mało pamięci) wylot powietrza jest gorący a komputer po kilku minutach gry się wyłącza. Proszę o podanie przyczyny problemu. Oczywiście możecie pytać ;]


RE: Przegrzewanie - rafi993 - 15.04.2011 18:37

Nie ma przelotu pod powietrza przed laptopem.Od tego są podkładki chłodzące. U mnie wystarczy zeszyt podłożyć i spoko jestZacieszacz Przyczyną może być uszkodzenie na płycie głównej laptopa lub po prostu złe wykonanie w fabryce.


RE: Przegrzewanie - Pemek - 15.04.2011 18:39

Procesor się gotuje. To najczęściej on jest przyczyna problemów. Już pisałem takiego posta, ale muszę skopiować jego zawartość.

Cytat:Kontrolować temperaturę podzespołów można następującymi gadżetami:
- All CPU Meter + Core Temp (procesor)
- GPU Observer (karta graficzna)

Sprawdź temperatury podczas grania (5 minut przynajmniej) i nam je podaj.


RE: Przegrzewanie - jkbscg - 15.04.2011 19:10

Było to około 75 stopni Celsjiusza procesor a karta graficzna około 70 stopni celsjusza


RE: Przegrzewanie - rafi993 - 15.04.2011 19:24

To o 30 za dużo na tym i na tym. Może ci chłodzenie siada.


RE: Przegrzewanie - dan88 - 15.04.2011 19:24

Masz zapewne procesor Intel Core i3 330M a on wytrzymuje maksymalną temp. 90 stopni.Być może twój bios jest zaopatrzony w funkcje wczesnego wyłączania aby zapobiec przegrzaniu.Zainwestuj w podkładke chłodzącą,przeczyść wentylator pewnie zakurzony stąd też może lecieć gorące powietrze.


RE: Przegrzewanie - jkbscg - 15.04.2011 19:32

no po 20 minjest juz po 80 stopni ;/
laptopa mam od grudnia


RE: Przegrzewanie - Illidan - 15.04.2011 19:33

Kup sprężone powietrze w jakimś sklepie,nawet w pierwszym lepszym większym markecie puszkę dostaniesz za 20 zł.Potem rozkręć komputer i przeczyść,przedmuchaj wszystko.Siostra żony miała identyczny problem na swoim Acer'rze,czyszczenie sprężonym powietrzem załatwiło problem.


RE: Przegrzewanie - rafi993 - 15.04.2011 19:35

Skoro od grudnia masz to na gwarancję oddaj.


RE: Przegrzewanie - jkbscg - 15.04.2011 19:35

(15.04.2011 19:33)Illidan napisał(a):  Kup sprężone powietrze w jakimś sklepie,nawet w pierwszym lepszym większym markecie puszkę dostaniesz za 20 zł.Potem rozkręć komputer i przeczyść,przedmuchaj wszystko.Siostra żony miała identyczny problem na swoim Acer'rze,czyszczenie sprężonym powietrzem załatwiło problem.

Zobacze ;] jak zadziała to odpisze ;]
(15.04.2011 19:35)rafi993 napisał(a):  Skoro od grudnia masz to na gwarancję oddaj.

zastanawiam się ale tato go rozkręcał i czyścił to przyjmą ?


RE: Przegrzewanie - rafi993 - 15.04.2011 19:47

Tego to nie wiem. Plomby miał? nie wiem jak to z laptopami jest. Chyba śruby są zalewane i to stanowi o tym czy laptop był rozkręcany czy nie.


RE: Przegrzewanie - jkbscg - 15.04.2011 19:49

(15.04.2011 19:47)rafi993 napisał(a):  Tego to nie wiem. Plomby miał? nie wiem jak to z laptopami jest. Chyba śruby są zalewane i to stanowi o tym czy laptop był rozkręcany czy nie.

nic nie miał Zacieszacz a może Zakłopotany nieee nic nie było normalnie śrubokręt i heja, ale próbowaliśmy rozkręcić i przeczyścić wylot powietrza to sie okazało, że musimy cały dół odkręcać ;/


RE: Przegrzewanie - rafi993 - 15.04.2011 19:50

Ja w swoim miałem zalewane śruby właśnie takimi plombami. Lapka mam od grudnia też ale zrezygnowałem z gwarancji i go rozkręcałem Zacieszacz


RE: Przegrzewanie - thermalfake - 15.04.2011 19:57

On to sobie co najwyżej może rozkręcić pokrywę serwisową do wyciągnięcia dysku, dołożenia ram-u, nic ponadto. Na tych śrubkach nie ma plomb.
[Obrazek: acerk.jpg]

Cytat:Kup sprężone powietrze w jakimś sklepie,nawet w pierwszym lepszym większym markecie puszkę dostaniesz za 20 zł.Potem rozkręć komputer i przeczyść,przedmuchaj wszystko
W tym wypadku bez zdejmowania klawiatury to raczej ciężko cokolwiek przedmuchać. Reszty śrub nawet niech nie rusza, one są przykręcane z dokładnym momentem dociągania i późniejsza ocena jest łatwa do wykrycia.


RE: Przegrzewanie - rafi993 - 15.04.2011 20:02

Cytat:zastanawiam się ale tato go rozkręcał i czyścił to przyjmą ?
Myślę że był już konkretnie rozebrany Zacieszacz


RE: Przegrzewanie - jkbscg - 15.04.2011 20:04

nieee tylko 2 klapki z dołu bo nie doszlismy do wylotu bo trzeba bylo caly dol Zacieszacz


RE: Przegrzewanie - rafi993 - 15.04.2011 20:14

No to jak napisał thermalfake jesteś uratowany. Lapek niech idzie na gwarancję.


RE: Przegrzewanie - mexikanos - 17.04.2011 19:49

Ja mam laptopa i od nowości jak grałęm w gta 4 na najwyższych detalach to sped fan pokazuje mi gdzies tak 74 c na procku i gpu 75 c ale to wszystko max temperatury;-))) a tak normalnie przy necie czy filmach to procek tak okolo 40 c i gpu od 46 do 49;-))) mi sie nigdy nie wylaczyl....
kupilem podkladke chlodzaca i powiem wam ze w stanie spoczynku nic nie daje ale tak jak gram w gta to tak 3-5 st. c. mniej mi sie wydaje zauwazam;-))) ciekawe jak bedzie w lecie;-P moj laptop to acer aspire 5742G
a powiedzcie mi czyli chyba w tych modelach takie temp. to normalne? bo ciekawy jestem ile taki procek i karta graf powinna wytrzymac?

Ps mam tylko jeden problem sped fan nie wykrywa wiatrakow pokazuje tylko temp ;-P wiec nie wiem co jest moze jeszcze nie pod mojego lapka jest zrobiony;-P ale na pewno wszystko dziala bo laptop mam od 3 mies a wgralem jak mial 1mies;-))


RE: Przegrzewanie - rafi993 - 17.04.2011 19:53

Skoro ci się lapek nie wyłącza to znaczy że temperatura mieści się w założeniach fabrycznych, chyba że zmieniałeś próg temperatur w biosie.


RE: Przegrzewanie - mexikanos - 17.04.2011 20:13

w biosie to ja nic nie umiem wlasnie sie dziwie bo raz wszedlem tak z ciekawosci i powiem Ci ze bylo piec zakladek chyba;-)))
i tam dalo sie zmienic tyle co w jednej z nich ktory naped ma sie pierwszy uruchamiac, a reszta to suche informacje nie do zmiany (no moze kilka). dawniej pamietam jak widzialem to wszystko dalo sie zmienic w starym kompie napiecie temp obroty wirnika podkrecic procka no wszystko a tu tego nie znalazlem... no ale jak mowie nie znam sie moze gdzies to mam ukryte wszystko albo jakis podstawowy bios czy cos chyba;-)))