Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Użytkownik nie ma wystarczających uprawnień - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Dyskusja ogólna (/dyskusja-ogolna-5-f)
+--- Wątek: Użytkownik nie ma wystarczających uprawnień (/uzytkownik-nie-ma-wystarczajacych-uprawnien-15236-t)



Użytkownik nie ma wystarczających uprawnień - techdive - 06.04.2011 15:27

Mam taki problem.

Zalogowałem się do kompa jako administrator, uruchamiam cmd, następnie wpisałem polecenie defragmentowania dysku np D i dostałem komunikat że "użytkownik ma niewystarczające uprawnienia do wykonania tej operacji" a np komenda format d: dostaje "odmowa dostępu z powodu niewystarczających uprawnień, musisz wywołać to narzędzie przy uruchomionym trybie podniesionych uprawnień"
Czy ktoś wie jak podnieś uprawnienia więcej niż administrator systemu?

Wdzięczny za każdą sugestię.

ms


RE: użytkownik ma niewystarczające uprawnienia - bodziulla - 06.04.2011 16:02

Hej.
Spróbuj tej opcji jak:
- cmd uruchamiasz jako administrator, wprowadzasz komendę defragmentacji, jeżeli nie;
- ponownie to samo, ale wpisujesz net user administrator /active: yes;
po czym komenda defragmentacji i powinno pomócCwaniak
Jeżeli nie pomożemyCwaniak
Pzdr


RE: Użytkownik nie ma wystarczających uprawnień - stingear - 06.04.2011 16:03

Uruchom CMD jako Administrator. Znajdź w menu START "Wiersz polecenia", kliknij na niego PPM i wybierz "Uruchom jako Administrator".
Domyślnie uruchamia się on z ograniczeniami.


RE: Użytkownik nie ma wystarczających uprawnień - techdive - 07.04.2011 19:15

Ok dzięki.
Mam tylko jeszcze chęć zrozumieć jak wejść w tą opcję z wiersza poleceń.
Tak jak podał bodziulla (wielkie dzięki za pomoc) gdy wpisuję komendę "net user administrator /active: yes;" dostaję komunikat : "wprowadzono nieprawidłową wartość dla opcji /ACTIVE"


RE: Użytkownik nie ma wystarczających uprawnień - stingear - 07.04.2011 20:25

Przed YES nie ma być spacji i na końcu nie ma być ";". Net user Administrator /active:yes


RE: Użytkownik nie ma wystarczających uprawnień - techdive - 08.04.2011 10:23

No tak.
Wpisałem juz poprawnie :" Net user Administrator /active:yes " i dostaem nastepujący komunikat

" wystąpił błąd systemu 5.

odmowa dostępu "

Co na to poradzić?


RE: Użytkownik nie ma wystarczających uprawnień - stingear - 08.04.2011 16:25

Uruchomiłeś wiersz poleceń z prawami administratora? Jeśli nie, to odmowa dostępu jest normalnym komunikatem(błąd systemy 5 oznacza brak uprawnień). Komenda ta aktywuje konto administratora, dzięki czemu wylogowując się z obecnego możesz się na nie zalogować, a nie nadaje prawa administratora dla obecnego konta.