Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Jak przywrócić ukryty plik (Vista)? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Inne (/inne-11-f)
+--- Dział: Pozostałe systemy Windows (/pozostale-systemy-windows-31-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Jak przywrócić ukryty plik (Vista)? (/jak-przywrocic-ukryty-plik-vista-15198-t)



Jak przywrócić ukryty plik (Vista)? - kapi55 - 04.04.2011 21:03

Mam taki problem , otóż miałem ukryty plik z danymi na dysku G zewnętrznym , nazwy programu nie pamiętam ale był z logo kłódki.
Instalowałem system na nowo bo coś wolno chodził i przed formatem odpiąłem dysk G , po instalacji podpiąłem go z powrotem i wszystkie pliki są jak były tylko tego ukrytego nie ma. Próbowałem go odnaleźć przez wyszukiwanie z Windowsa ale nic z tego.
Ktoś zna dobry program do takich spraw? Z góry dzięki


RE: jak przywrócić ukryty plik (Vista) - bodziulla - 04.04.2011 22:47

Hej.
W praktyce problem tkwi w prawach. Program może zająć Tobie za dużo czasu a i może nie przynieść efektu. Poczytaj ten wątek:
http://windows7forum.pl/automatyczne-masowe-ustawianie-zabezpieczen-plikow-folderow-podfolderow-rozwiazany-t-7407.html

Pzdr


RE: jak przywrócić ukryty plik (Vista) - kapi55 - 05.04.2011 19:09

nic ten wątek nie pomógł , dodam że ustawiałem w opcjach folderów na pokazuj ukryte pliki i foldery.
Wiem że ten cały plik jest na dysku bo miejsce się nie zwolniło.
Udało mi się Total Commanderem go zobaczyć ale na dysku G ciągle jest ukryty jak go całkowicie przywrócić.


RE: jak przywrócić ukryty plik (Vista) - Illidan - 11.04.2011 02:08

Folder jest niewidoczny dlatego że jak widać na zdjęciu we właściwościach masz zaznaczenie " ukryty ".Pytanie dlaczego ta opcja jest nieaktywna...no i co zrobiłeś wcześniej z tym folderem że jest niewidoczny?Postaraj sobie przypomnieć.Spróbuj jeszcze ustawic właściwości Inspekcji,robisz to podobnie jak w watku który podał Ci " bodziulla ". Właściwości >> Zabezpieczenia >> Zaawansowane >> Inspekcja >> Kontynuuj... W oknie Ispekcji musisz dodać swoje konto,w tym celu klikasz na Dodaj... ,W kolejnym oknie na Zaawansowane... ,dalej w następnym oknie na Znajdź teraz.Na liście odszukujesz swoje konto ,zaznaczasz i potwierdzasz OK.Pokaże Ci się teraz okno Wpis inspekcji dla:.Tutaj nadajesz swojemu kontu pełne uprawnienia.na dole okna zaznacz też opcję Zastosuj te wpisy inspekcji do obiektów i/kontenerów znajdujących się wewnątrz tego kontenera .W oknie Inspekcja zaznacz na dole również opcje Dołącz dziedziczne wpisy inspekcji z tego obiektu nadrzędnego jak i Zamień wszystkie dziedziczne wpisy inspekcji wszystkich obiektów zależnych na dziedziczne wpisy z tego obiektu .potem Zastosuj i Ok następnie zobacz czy da się wejść w folder.
[attachment=2627]
[attachment=2628]


RE: jak przywrócić ukryty plik (Vista) - kapi55 - 16.04.2011 17:50

zrobiłem kolego jak pisałeś ale folder cały czas jest ukryty.
Szukam różnych rozwiązań w necie ale nic nie wychodzi.


RE: jak przywrócić ukryty plik (Vista) - Illidan - 17.04.2011 01:02

A potrafisz się dostać w ogóle do tego folderu jego zawartości??Czy tylko udało Ci się go zobaczyć za pomocą Total Commandera?


RE: jak przywrócić ukryty plik (Vista) - kapi55 - 17.04.2011 10:46

Problem rozwiązałem .

Znalazłem plik przez wyszukiwanie zaawansowane Windowsa , utworzyłem nowy plik na innym dysku i skopiowałem całą zawartość.
Na koniec pierwotny plik usunąłem total commanderem.


RE: jak przywrócić ukryty plik (Vista) - Illidan - 17.04.2011 13:30

No własnie o to mi chodziło,jak potrafisz się dostać do niego to żebyś skopiował jego zawartość ;-) . Najważniejsze że odzyskałeś dane.Pozdrawiam.