Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Instalacja Windows 7 na laptopie. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Dyskusja ogólna (/dyskusja-ogolna-5-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Instalacja Windows 7 na laptopie. (/instalacja-windows-7-na-laptopie-15182-t)



Instalacja Windows 7 na laptopie. - toshioshinsuke - 04.04.2011 12:56

Witam wszystkich,

Czytając ostatnio dowiaduję się, że Samsung na swoich laptopach montował keyloggera. Z ciekawości poszukałem czy były w przeszłości takie numery z laptopami. Znalazłem, że DELL też montował keyloggera i też wypierali się od tych zarzutów tak jak to obecnie czyni firma Samsung.

To sprawiło, że mam chęć wywalić ten preinstalowany Windows 7 z mojego laptopa i partycję RECOVERY . Mam jeszcze czysty, legalny Windows 7 HP na płytce. Tutaj powstaje pytanie: Czy jak zainstaluję go na laptopie z użyciem CD-KEY z naklejki pod laptopem, to będzie to legalne ?

Kij wie czy w tym całym crapware na partycji Recovery nie ma keyloggera.
Laptop to ASUS K50ID.


RE: Instalacja Windows 7 na laptopie. - slawektor - 04.04.2011 13:06

Tak, ale tylko jeżeli zainstalujesz z oryginalnej płyty, Zobacz też co na ten temat Masz w instrukcji od producenta.
Warto zrobić kopię zapasowa systemu na płytach.
-> Samsung a keyloggery - problem, którego nie było


RE: Instalacja Windows 7 na laptopie. - bodziulla - 04.04.2011 15:45

Hej.
Punkt jeden co do instalacji systemu możesz aktywować swój klucz, bo za niego zapłaciłeś.
Punkt dwa co do keyloggera masz ciut złe informacje. W praktyce nie jest to keylogger tylko oprogramowanie, które pobiera dane na temat Twojego kompa i/lub jeżeli aktywujesz takie oprogramowanie wpisując swoje dane w oprogramowanie danego przedstawiciela laptopa a raczej jego marki sam wyrażasz na to zgodę, bo wpisując swoje dane musisz czytaćUśmiechnięty. Co do keyloggera nie zgadzam się Zadowolony
Pzdr