Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Ustawienie domyślnego odtwarzacza DVD - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Ustawienie domyślnego odtwarzacza DVD (/ustawienie-domyslnego-odtwarzacza-dvd-15173-t)



Ustawienie domyślnego odtwarzacza DVD - Dee Jay - 04.04.2011 01:43

Mam problem z ustawieniem domyślnego odtwarzacza filmów DVD. Chcę by domyślnie był to program POWER DVD10.

Próbowałem ustawić to klikając prawy przycisk na napędzie następnie wchodząc w autoodtwarzanie i zaznaczenia PowerDVD jako program domyślny. Nie dało to nic. W panelu sterowania wszedłem w zakładki programy\programy domyślne\zmień ustawienia funkcji Autoodtarzanie zaznaczyłem przy ikonach Film DVD/udoskonalony film DVD również POWER DVD i niestety również bez zmian. Ciągle filmy są odtwarzane z WMP. Nie jest to chyba wina programu bo próbowałem ustawić odtwarzanie przez Nero Media Hub i również nie da się go ustawić jako domyślny odtwarzacz. Jak to zmienić albo odłączyć w WMP funkcje odtwarzania DVD

Może ktoś pomóc. Mam Windows 7 Ultimate x64


RE: Ustawienie domyślnego odtwarzacza DVD - dan88 - 04.04.2011 12:31

a nie da się tak klikasz prawym przyciskiem myszy na ikonke filmu dajesz otwórz za pomocą>wybierz program domyślny i tam zaznaczasz który to program jak nie ma na liście ,klikasz przeglądaj i musisz odnaleźć ten folder z zainstalowanym POWER DVD10.i zaznaczyć tą ikonke która uruchamia ten program


RE: Ustawienie domyślnego odtwarzacza DVD - Dee Jay - 04.04.2011 18:01

Po wejściu do katalogów płyty pliki video mają ikone PowerDVD i po kliknięciu na nią vilm otwiera się z tego włąśnie programu.

Mnie chodzi po to by po kliknięciu 2 razy na płytę dvd włączało się PowerDVD a nie WMP

Ma ktoś jakiś pomysł jak to zmienić.