Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Wydajność poszczególnych wersji - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Dyskusja ogólna (/dyskusja-ogolna-5-f)
+--- Wątek: Wydajność poszczególnych wersji (/wydajnosc-poszczegolnych-wersji-15084-t)



Wydajność poszczególnych wersji - Piospi - 31.03.2011 19:02

Witam, nurtuje mnie od dawna taka sprawa (szukałem tutaj na forum ale nie umiałem znaleźć odpowiedzi poprzez funkcję "szukaj"). Czy wersja Ultimate jest bardziej obciążająca niż Home Premium ze względu na większą ilość funkcji ?


Czytałem, że Ultimate wolniej chodzi i nie wiem czy to prawda.


RE: Wydajność poszczególnych wersji - rafi993 - 31.03.2011 19:20

Windows 7 Ultimate ma najwięcej opcji, a Home Premium ma ich najmniej ze wszystkich więc może dlatego się wolno uruchamia. Na stronie Windows 7.pl masz zestawienie każdej wersji. Niech ktoś mi powie dlaczego jak chce dodać link to mi zamiast domeny wpisuje gwiazdki??? oto link który nie będzie działał:

http://***/polecamy/porownanie-wersji-windows-7.html


RE: Wydajność poszczególnych wersji - Piospi - 31.03.2011 19:23

Czym się różnią to wiem Uśmiechnięty Chodzi mi tylko o wydajność tych dwóch wersji.


RE: Wydajność poszczególnych wersji - rafi993 - 31.03.2011 19:37

No to home premium ma mniej opcji to jest wydajniejsza chodź wydaje mi się że różnicy nie ma bo w Ultimate jest więcej opcji sieciowych dlatego może się dłużej odpalać


RE: Wydajność poszczególnych wersji - stanax - 31.03.2011 19:38

Niczym się nie różnią, biorąc pod uwagę obciążenie procesora. Jeśli na Ultimate i Home będą uaktywnione identyczne opcje, to niby dlaczego? Jedynie wersje 64bitowe zużywają więcej zasobów w porównaniu z 32.



PS
Jest jeszcze wersja Windows 7 o nazwie Starter instalowana w komputerach przenośnych. Najczęściej z procesorem Atom.


RE: Wydajność poszczególnych wersji - bodziulla - 31.03.2011 19:48

Hej.
Jak do tej pory miałem doczynienia z systemami W7 to powiem szczerze, że W7 Ultimate czy HP odnośnie zużycia procesora, ramu itd. w praktyce nie odbiegają od siebie (mówię o czystym systemie). Jak wyżej wspomniał Stanax nieznaczną róznicę widać w wersji x64, ale jest to nieznaczana różnica odnośnie zużycia zasobu ram. To jest moja opinia instalując systemy. Co do najuboższej wersji, ktoś wspomniał o HP jest jeszcze Starter to jest najuboższa wersja, którą w praktyce stosuje się w netbookachCwaniak
Jeszcze mogę dodać, że wersja Ultimate jest przeznaczona dla firm do działania w domenie, a poza tym cena jest większa. Przeciętnie użytkownik nie potrafi wykorzystać 1/10 funkcji wersji Ultimate, ponieważ to system profesjonalny dla użytkowników wymagających pełnego bezpieczeństwa i rozwiązań, których nie stosuje się na co dzień w normalnym użytkowaniu komputera. Wersja Home Premium jest przeznaczona właśnie dla przeciętnego użytkownika, a wersja Professional dla zaawansowanego(ponieważ przeciętny tak samo jak w Ultimate nie wykorzysta większości jego funkcji) oraz dla firm, dzięki wbudowanym narzędziom i możliwościom konfiguracjiCwaniak
Pzdr


RE: Wydajność poszczególnych wersji - bolinio3 - 05.04.2011 11:23

Powiem tak Windows 7 Starter i Home Edition to tak jakby wersje demo bo nic tam za bardzo zrobić nie można a Windows 7 Ultimate to pełna wersja ma wszystkie funkcje i nie jest wcale wolna nie wiem gdzie takie głupoty czytałeś?Zadowolony