Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Niechciana ikona Libraries na Pulpicie - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Niechciana ikona Libraries na Pulpicie (/niechciana-ikona-libraries-na-pulpicie-14968-t)



Niechciana ikona Libraries na Pulpicie - pukka - 26.03.2011 13:04

Witam,
od dłuższego czasu staram się pozbyć z Pulpitu ikonę (nie skrót) Libraries, która pojawia się tam podczas zabawy z tworzeniem skrótów na nowym pasku bocznym. Po prostu musiałam coś przeciągnąć przypadkiem. Jak sprawić, żeby to nieszczęście znikło? Bo psuje mi kompozycję Pulpitu idealnego Wstydniś


RE: Niechciana ikona Libraries na Pulpicie - Zalew - 26.03.2011 15:21

Masz na myśli PPM na pulpicie -> personalizuj -> zmień ikony pulpitu(tam w pasku po lewej stronie jest) i sobie ustawiasz, czy problem jest jakoś bardziej skomplikowany? Albo opisz szczegółowiej co to za ikona Libraries i jak ona się pojawia albo poczekaj żeby ktoś bardziej ogarnięty pomógł(kto np. miał ten sam problem i sobie poradził) ZadowolonyP


RE: Niechciana ikona Libraries na Pulpicie - pukka - 26.03.2011 16:43

Dzięki, ale to chyba bardziej skomplikowane... albo ja jestem tak bardzo niewidząca Zadowolony

Ikonki Libraries nie ma wśród ikon pulpitu z zasobnika personalizacji, ale zachowuje się podobnie jak one.
Jak mam wytłumaczyć, co to za ikona? Łatwiej wkleić obrazek Uśmiechnięty

[Obrazek: thumb_Libraries-2.png]


RE: Niechciana ikona Libraries na Pulpicie - Portator - 26.03.2011 17:17

Witaj. W Windows 7, taka ikona jest domyślną dla pliku explorer ( otwiera biblioteki ) i bywa przypięta do paska zadań. Co w Twoim przypadku otwiera się po kliknięciu na nią.


RE: Niechciana ikona Libraries na Pulpicie - pukka - 26.03.2011 17:43

Ona działa, i to całkiem poprawnie. Jedyny szkopuł w tym, że się osadziła na pulpicie i nie chce się odsadzić. Nie potrzebuję jej tam i próbuję się jej pozbyć, ale z marnym skutkiem. Da się ją tylko otworzyć, skopiować albo zrobić dla niej skrót. Wydaje mi się, że przez przypadek przeniosłam ją z folderu wyżej C:\Users\[ja] bo na pewno pierwotnie na Pulpicie jej nie było. Głupio mi tak być przechytrzoną przez ikonkę Uśmiechnięty


RE: Niechciana ikona Libraries na Pulpicie - Portator - 26.03.2011 17:51

Nie dowiedziałem się co ona otwiera. ( czy biblioteki ? )
- przeciągnij ją na pasek zadań
- PPM na ikonie i przypnij do paska zadań.


RE: Niechciana ikona Libraries na Pulpicie - pukka - 26.03.2011 18:40

Tak, po kliknięciu otwiera się biblioteka. Przeciągnięcie tego do paska na pasek tworzy mi tylko kolejny skrót, sama ikonka nie znika.
PPM daje mi takie możliwości:
[Obrazek: lib.png]


RE: Niechciana ikona Libraries na Pulpicie - Nasa - 26.03.2011 18:45

A możesz ją ukryć ? PPM


RE: Niechciana ikona Libraries na Pulpicie - pukka - 26.03.2011 18:59

No niby mogę wraz ze wszystkimi pulpitowymi ikonami, ale wolałabym, żeby jej tam nie było, a nie była ukrytaUśmiechnięty

Jest na tym Win 7 tyle skrótów do Libraries, że dodatkowy na Pulpicie jest mi całkiem niepotrzebny. Póki co schowałam sobie tą ikonkę za żółtokarteczkowym gadżetemUśmiechnięty


RE: Niechciana ikona Libraries na Pulpicie - zbig - 28.03.2011 07:41

Koledzy, googlanie naprawdę nie boli Uśmiechnięty
Google ->Libraries icon on desktop

Nawet nie śmiem o helpeda prosić Uśmiechnięty


RE: Niechciana ikona Libraries na Pulpicie - Portator - 28.03.2011 07:54

Witaj. Przyznaję, nie znalazłem tego. Skromność popłaca.


RE: Niechciana ikona Libraries na Pulpicie - pukka - 28.03.2011 12:37

Nawet nie śmiałabym nie dać tego helpeda Uśmiechnięty Google zaprowadziło na dobrą ścieżkę. Dziękuję!

Myślałam, że zgooglowałam wszystkie możliwe zapytania z konfiguracją słów Libraries i desktop, a jednak nie sprawdziłam tego najprostszegoZadowolony Swoją drogą nie mogę wyjść z podziwu dla ludzi ogarniających cały rejestr. Ja myślałam, że takie bajery to tylko w Linuksie Zadowolony


RE: Niechciana ikona Libraries na Pulpicie - zbig - 28.03.2011 13:47

Google są na szczęście na tyle inteligentne, że można je pytać w ludzkim języku Uśmiechnięty

Co do rejestru - chciałbym dorwać w swoje łapy jakąś publikację w której są nieudokumentowane nigdzie klucze rejestru...