Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
otoczenie sieciowe Win 7 pro 64-bit - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: otoczenie sieciowe Win 7 pro 64-bit (/otoczenie-sieciowe-win-7-pro-64-bit-14924-t)



otoczenie sieciowe Win 7 pro 64-bit - zilony - 24.03.2011 15:19

Witam

Przeglądnąłem chyba już wszystkie posty na temat otoczenia sieciowego i mojego przypadku nie znalazłem Smutny
Otóż mam sieć dwóch komputerów z systemem Windows 7 Pro 64-bit. Doszedłem już do tego, że komputery się widzą, udostępniłem dyski i wszystko działałoby idealnie gdyby nie jeden szczegół.
Za każdym włączeniu kompa przy wejściu na drugi komp w otoczeniu system się pyta o hasło (mimo że wyłączyłem udostępnianie na hasło) i wystarczy wpisać cokolwiek w polach login i hasło i już można wejść na drugi komputer i przeglądać udostępnione dyski.

Jak zlikwidować to zapytanie o hasło? Zależy mi na tym aby kompletnie nic nie przeszkadzało mi w używaniu otoczenia sieciowego.

Dodam że ustawiłem sieć firmową, bo to miejsce pracy Uśmiechnięty


RE: otoczenie sieciowe Win 7 pro 64-bit - andrew-jar - 24.03.2011 16:55

Witam
Musisz wyłączyć 'Udostępnianie chronione hasłem", aby tego dokonać należy wejść w "Centrum sieci i udostępniania" następnie po lewej stronie menu kliknąć na "Zaawansowane ustawienia udostępniania" i tam dokonać tych zmian.

Pozdrawiam.


RE: otoczenie sieciowe Win 7 pro 64-bit - dhapollo - 24.03.2011 18:28

Witam.

1. włącz ponownie i wyłącz udostępnianie na hasło
2. Włącz odnajdywanie sieci
3. udostępnij plik wszystkim lub grupie sieć (możesz i jednej i drugiej)