Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Drukarka HP DeskJet F4580 - niedokończona instalacja - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Drukarka HP DeskJet F4580 - niedokończona instalacja (/drukarka-hp-deskjet-f4580-niedokonczona-instalacja-14864-t)



Drukarka HP DeskJet F4580 - niedokończona instalacja - lukas510 - 21.03.2011 19:35

Witam Uśmiechnięty Posiadam drukarkę HP DeskJet F4580, z której korzystam przez WIFI (połączenie AD-HOC). Pewien czas temu miałem problem z oprogramowaniem drukarki. Wchodząc w Centrum Obsługi HP miałem czarny ekran, nie było przycisków itp.(był to problem z Flashem którego nie miałem dla środowiska Explorera, o czym dzisiaj się dowiedziałem). Z początku gdy jeszcze nie wiedziałem że chodzi o Flash odinstalowywałem sterowniki, i instalowałem je od nowa(kilka razy) Jednak problem trwał dalej wiec dałem sobie z tym spokój.
Dzisiaj chciałem zainstalować sterowniki. Doszedłem do momentu instalacji który dotyczy opcji podłączenia drukarki (USB lub WIFI) Wybrałem wifi. Zaczęła się konfiguracja sieci,program pomyślnie odnalazł drukarkę. Niestety przy 36% konfiguracja ustała. Płyta przestała wirować w napędzie a po 10 minutach pojawił się komunikat:
[Obrazek: przechwytywaniedi.th.png]


Ściągnąłem sterowniki z neta ale sytuacja ta sama. Zacząłem instalacje przez kabel. I zaczęło się. Po podłączeniu USB Windows informuje o niepowodzeniu instalacji sterownika, program też nie odnajduje drukarki podłączonej zarówno przez WIFI jak i USB.w programie etap instalacji przez USB kończy się na pierwszym etapie, dalej nie ruszy. Sytuacja ta ma miejsce zarówno przy instalacji z płyty jak i z dysku.
[Obrazek: przechwytywanie6d.th.png]

Co więcej na innym komputerze wszystko ładnie zainstalowało się z płyty bez najmniejszych problemów.
Problem leży w moim systemie Windows 7 Home Premium 64-bit. Dodam iż przed całym problemem z Flash nie było żadnych problemów z instalacja jak i korzystaniem.

Co mogę zrobić? Jest inna opcja oprócz reinstalki sytemu?


RE: Drukarka HP DeskJet F4580 - niedokończona instalacja - Nasa - 21.03.2011 19:56

A próbowałeś przywracania systemu ? Przed odinstalowanie sterów


RE: Drukarka HP DeskJet F4580 - niedokończona instalacja - thermalfake - 21.03.2011 22:45

O dziwo mnie się kiedyś udało przez wywalenia w managerze urządzeń kontrolerów magistrali szeregowej czyli usb, restart komputera i ponowna ale ręczna instalacja tych składników.
Lecz podstawową sprawą jest wyłączenie oprogramowania antywirusowego oraz firewalla na czas instalacji (kabelek od neta mozesz odpiąć)
Daję dwa linki do proponowanych rozwiązań (na końcach)
http://h30434.www3.hp.com/t5/Printer-All-in-One-Install-and/Deskjet-f4580-won-t-install-driver-to-windows-7/td-p/225193
http://h30434.www3.hp.com/t5/Printer-All-in-One-Software-and/DeskJet-F4580-Fatal-Error-On-Install/td-p/310724