Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Zamarzanie obrazu w filmach HQ i HD na YouTube - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Zamarzanie obrazu w filmach HQ i HD na YouTube (/zamarzanie-obrazu-w-filmach-hq-i-hd-na-youtube-14737-t)



Zamarzanie obrazu w filmach HQ i HD na YouTube - skil - 16.03.2011 18:21

Witam,
mam następujący problem z wyświetlaniem filmów HD na YouTube:

Po zmianie rozdzielczości wyświetlanego filmu z 360p na którąkolwiek wyższą (nawet 480p) obraz staje w miejscu, natomiast dźwięk nadal się odtwarza. Muszę wtedy wyczyścić historię przeglądania, odświeżyć stronę, od początku ustawić pożądaną rozdzielczość i wówczas film odtwarza się bez problemów (w trakcie mogę już sobie zmieniać dowolnie rozdzielczości). Jest to uciążliwie, ponieważ muszę robić w ten sposób przy odtwarzaniu każdego kolejnego filmu. Nie wiem w czym leży problem, ale pojawił się miesiąc temu, zapewne przy jakiejś aktualizacji softu.

Używam Win 7 64-bit, Firefoxa 3.6.15 (zresztą w IE mam ten sam problem), najnowszych sterowników do Flasha i grafiki (Intel HD Graphics).

Czytałem tutorial na stronie Adobe Flash, a propos problemów z wyświetlaniem filmów i w tym poradniku załadowany jest film z YouTube, który odtwarza mi bez problemów we wszystkich rozdzielczościach. Natomiast kiedy już przechodzę bezpośrednio na YouTube, pojawia się problem, który opisałem wyżej.

Proszę pomóżcie Uśmiechnięty


RE: Zamarzanie obrazu w filmach HQ i HD na YouTube - ihatebuffering - 16.03.2011 18:33

Do przyśpieszenia FF polecam ten programik:
http://www.programosy.pl/program,speedyfox.html
Użycie go raz na tydzień daje widoczne efekty w szybkości działania. Do tego polecam usunięcie ciasteczek np Ccleanerem, często w nich są zapisane jakieś błędne konfiguracje dla danych stron. Dodatkowo reinstalacja flasha (całkowite usunięcie i instalacja najnowszej stabilnej wersji).


RE: Zamarzanie obrazu w filmach HQ i HD na YouTube - skil - 17.03.2011 15:15

Ccleaner pomógł, dzięki!

edit:
A jednak nie pomogło...
Wykonałem zalecane kroki, z początku działało, ale teraz wróciło do poprzedniego stanu.