Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Windows blokuje programy typu Dropbox? (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Windows blokuje programy typu Dropbox? (rozwiązany) (/windows-blokuje-programy-typu-dropbox-rozwiazany-14703-t)



Windows blokuje programy typu Dropbox? (rozwiązany) - belrum - 15.03.2011 13:34

Na początku witam wszystkich serdecznie.

Mam ogromny problem z aplikacją Dropbox (i pochodnymi). Do pewnego czasu wszystko działało dobrze - foldery w db synchronizowały się tak jak powinny. Od pewnego momentu wyskakuje tylko informacja o tym, że pliki są synchronizowane i nic się nie dzieje. Komputer był podłączony do innej sieci i tam wszystko działało ok. Pomyślałem, że Netia coś blokuje. Szanowni telefoniści powiedzieli mi, że Netia nie blokuje żadnych portów ani programów (wyłączyłem super opcję bezpieczny internet). Zresetowałem router do ustawień fabrycznych (domyślnie FW przepuszcza wszystkie połączenia), wyłączyłem kasperskiego i ciągle nic. Testowałem na innych programach (Synplicity) i nic nie działa - do tego stopnia, że nie mogę ściągnąć nic z DB poprzez przeglądarkę. Nie mam już pomysłów co może być nie tak.

System to Win 7 Home Premium
Dostawca netu - Netia

Jeśli ktoś miał taki problem chętnie usłyszę rozwiązanie.

Z góry dzięki
Belrum


RE: Windows blokuje programy typu Dropbox? - stanax - 15.03.2011 18:12

1. Używasz/używałeś TuneUp Utilities lub jakiegoś podobnego programu?
# Musisz reinstalować Dropboxa na nowo.
2. Zmieniałeś miejsce folderu Dropbox'a na dysku(inna ścieżka dostępu)?
# Wiadomo - należy przywrócić poprzednią lokalizacje.
3. Zmieniałeś nazwę komputera?
# Przywróć poprzednią.
4. Zmieniałeś nazwę Dropbox'a lub folderów Public/Photos?
# Przywróć poprzednie.
5. Dropbox(aplikacje) masz dodany do białej listy firewall'a?
# Cwaniak
6. Czy możesz się zalogować na stronie serwera starym adresem mailowym i hasłem?

Jeśli Log out i Log in z powrotem na Twoje konto Dropbox'a nie rozwiąże problemu, ustawienia mogą być chronione i niedostępne z powodu problemów z uprawnieniami. Możesz usunąć ustawienia ręcznie(z konta administratora). Oto jak:


1. Zamknij Dropbox'a klikając prawym przyciskiem myszy w menu kontekstowym aplikacji na trayu i wybierz Exit

[Obrazek: imkLwu.jpg]


2. Przenieś folder z plikami Dropbox'a do kosza.

[Obrazek: imgnZc.jpg]


3. Uruchom Dropbox z menu Start.

[Obrazek: ijQf5c.jpg]


Aplikacja zacznie odbudować pliki ustawień i zostaniesz poproszony o logowanie na swoje konto.




PS
Widziałeś ten temat na forum?: http://windows7forum.pl/dropbox-przechowywanie-plikow-za-free-na-darmowym-serwerze-t-14134.html


RE: Windows blokuje programy typu Dropbox? - belrum - 16.03.2011 09:58

Witam,

niestety ale ciągle nie działa. Zapora wyłączona (systemowa oraz kaspersky) i ciągle nie działa. Jest jedna ciekawa rzecz - czasami pojawia się dymek z informacją o pobieraniu plików przy bardzo małej prędkości, ale tak naprawdę nic się nie pobiera.


RE: Windows blokuje programy typu Dropbox? - stanax - 16.03.2011 10:05

Pokaz screena z tego: http://www.speedtest.net/




.


RE: Windows blokuje programy typu Dropbox? - belrum - 16.03.2011 10:08

to jest komputer mojego taty i nie mam dostępu do niego (on sam tego nie zrobi) - natomiast co do prędkości - ping jest ok 26 ms, a sama prćdkość ok 6 mega


RE: Windows blokuje programy typu Dropbox? - stanax - 16.03.2011 10:14

(16.03.2011 10:08)belrum napisał(a):  (...) a sama prćdkość ok 6 mega


W którą stronę? Interesuje mnie upload - możesz mieć poniżej 500kBps i wtedy będą się działy takie jaja, jak u Ciebie.


[Obrazek: 1204388212.png]


RE: Windows blokuje programy typu Dropbox? - belrum - 16.03.2011 10:15

6 down i 1 up

ps

ewidentnie coś gdzieś blokuje. W podobnym programie sytuacja jest identyczna - łączy się, ale nie synchronizuje


RE: Windows blokuje programy typu Dropbox? - stanax - 16.03.2011 10:17

A zrobiłeś ten manewr co na screenach w poście z wczoraj(18:12)?


RE: Windows blokuje programy typu Dropbox? - belrum - 16.03.2011 10:19

tak - dodatkowo odinstalowywałem z kasperskim, bez kasperskiego no różne cuda. Nic nie daje


RE: Windows blokuje programy typu Dropbox? - stanax - 16.03.2011 10:23

A pokaż takiego screena:


[Obrazek: kjLclq.jpg]


RE: Windows blokuje programy typu Dropbox? - belrum - 21.03.2011 10:25

Witam serdecznie,

sprawa rozwiązana - chodziło o odpowiednie ustawienie MTU. Po wpisaniu odpowiedniej wartości wszystko zaczęło śmigać. Dzięki za zaangażowanie i chęć pomocy. Pozdrawiam