Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Postawienie systemu od nowa - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Postawienie systemu od nowa (/postawienie-systemu-od-nowa-14681-t)



Postawienie systemu od nowa - Clari - 14.03.2011 13:17

Witam serdecznie
Jeśli chodzi o stawianie systemu jestem kompletnym laikiem. Komputer do tej pory działal normalnie ale po jakimś czasie zaczął strasznie zamulać i czyszczenie systemu programami dostępnymi w necie nie pomaga. Chce postawić system Windows 7 od nowa ale nie mam jako takiej płyty z windowsem. Laptop ma rok jest to Acer Aspire 5739G nie dostałam systemu tylko musiałam zrobić kopię zapasową systemu co tez zrobiłam. Niestety na tym moja wiedza sie konczy bo nie wiem jak zacząc zeby stary system skasowac a postawic nowy czysty. Byłabym wdzieczna za pomoc Uśmiechnięty


RE: Postawienie systemu od nowa - Portator - 15.03.2011 07:38

Witaj. Jeżeli nicą partycję Recoveryzego nie kombinowałaś na dysku z partycjami, to Twój laptop ma ukrytą partycję Recovery, po uruchomieniu której przywrócisz system do ustawień fabrycznych ( taki jak po zakupie ).
Aby uruchomić partycję Recovery i przywrócić system, wciskasz kombinację klawiszy Alt+F10, podczas uruchamiania komputera, przed pokazaniem się logo Acera.
Potem wybierasz język i uruchamia się recovery. Postępuj zgodnie z poleceniami kreatora. Powodzenia.