Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
rozmazuje się obraz w laptopie HP - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Inne (/inne-11-f)
+--- Dział: Pozostałe systemy Windows (/pozostale-systemy-windows-31-f)
+--- Wątek: rozmazuje się obraz w laptopie HP (/rozmazuje-sie-obraz-w-laptopie-hp-14666-t)



rozmazuje się obraz w laptopie HP - kapi55 - 13.03.2011 22:38

Problem jest następujący z laptopem HP G6000. Ekran wygląda jak by był przedzielony po skosie na pół i najeżdżając myszką na cokolwiek obraz skacze i rozmazuje się. W trakcie uruchamiania systemu nie ma takiego problemu (Vista 64) .Dodam , że parę dni temu pewien człowiek naprawiał w nim chłodzenie bo miał problem z uruchomieniem , dysk pracował , wiatrak i napęd też tylko był czarny ekran .Instalowałem sterowniki na nowo i stawiałem system i ciągle to samo.
W kleję zdjęcia jutro .


RE: rozmazuje się obraz w laptopie HP - thermalfake - 14.03.2011 23:52

Efekty przegrzania.


RE: rozmazuje się obraz w laptopie HP - Wajcheusz - 15.03.2011 09:56

Prawdopodobnie odkleja ci się BGA z karty Graficznej, tak swoją drogą napisz jaką masz?
Ja radził bym rozejrzeć się za usługą lutowania BGA i to jak najszybciej, póki można zrobić to z tym co masz a nie kupować nowego,
kolega ostatnio miał problem i go olał, po czym 2 miechy później na monitorze zobaczył 4 ekrany, BGA do wymiany, koszt nowego 250zł koszt lutowania BGA 350 - 550 zł, zależy gdzie trafisz, ale najpierw poczytaj opinie o zakładzie do którego chcesz oddać sprzęt, bo nie każdy potrafi stawiać kulki do BGA i je lutować.


RE: rozmazuje się obraz w laptopie HP - kapi55 - 15.03.2011 10:17

karta to GeForce Go 6100. 2Gb ramu i procesor 1.8 sempron

Znacie może panowie taki warsztat gdzie by to ogarnęli z okolic Warszawy.


RE: rozmazuje się obraz w laptopie HP - fourup - 15.03.2011 15:57

Dokładnie - grafika siada.
Część "tanich" "serwisów" przepala BGA w piekarniku... Powinni się najpierw sami tam wygrzać...
Znam porządną i rzetelną firmę, zajmującą się BGA, ale w Krakowie. Na pewno znajdziesz bliżej, ale unikaj najtańszych - powód powyżej...