Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z przywróconą partycją Recovery - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Problem z przywróconą partycją Recovery (/problem-z-przywrocona-partycja-recovery-14635-t)



Problem z przywróconą partycją Recovery - szuwar333 - 12.03.2011 00:36

Witam wszystkich, mam do naprawy laptopa Lenovo Ideapad Y560. Jakiś znajomy chciał coś zrobić z partycjami na laptopie mojej kuzynce i usunął wszystkie partycje i je sformatował, wraz z recovery.
Udało mi się programem testdisk przywrócić strukturę sprzed formatu, ale chyba nie całą. Mam 3 partycje.
Początek dysku 1GB partycja fat32, której nie mogę podejrzeć.
Później ponad 400GB nie przydzielone
Dalej partycja LENOVO 30GB
I na końcu LENOVO_PART 10GB
Wcięło MBR, tego od startu rescue. Jak ustawiłem że ręcznie ze ma startować z tej partycji LENOVO_PART to uruchamia się windows, ale tylko pulpit i z uruchomioną konsolą. Dysk ma przypisaną literę X, znajduje się na nim zawartość LENOVO_PART.
Na partycji LENOVO (podglądałem pod linuxem z livecd) znajdują się m.in. obrazy VHD z windowsem, ale nie wiem jaki czy można je uruchomić i z nich przywrócić wszystko.
Nie wiem co dalej mogę jeszcze spróbować zrobić.

Ostatecznie poszukam Win7 Home Premium i użyje key z naklejki od lapka.
Zastanawiam się czy mając inna wersję Win7 (np Prof, z którego niby można zainstalować dowolną wersję Win7) czy klucz od tego laptopa będzie pasował i czy wtedy system będzie legalny. Osobiście posiadam tylko Win7 Prof z MSDNA, dlatego to pytanie.


RE: Problem z przywróconą partycją Recovery - Wajcheusz - 13.03.2011 15:51

Powinno chodzić jeśli zainstalujesz wersje i klucz zgodną z tym co jest na naklejce.