Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows 7 i XP - wolny transfer przesyłania plików - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Windows 7 i XP - wolny transfer przesyłania plików (/windows-7-i-xp-wolny-transfer-przesylania-plikow-14584-t)



Windows 7 i XP - wolny transfer przesyłania plików - ROLF1994 - 09.03.2011 20:13

Witam.
Być może temat był poruszany wiele razy, ale nie mogę znaleźć konkretnego rozwiązania problemu.

Posiadam dwa komputery stacjonarne. Na jednym jest Windows Seven, a na drugim XP (jest to mój serwer domowy na którym mam filmy, itp.) XP łączy się bezpośrednio z routerem, a Seven jest połączony z routerem tzw. "powerline"(internet idzie przez gniazdka elektryczne). W Sevenie włączyłem "sieć firmową" (podobno to na domowej transfer jest dużo niższy).

Problem polega na bardzo niskim transferze między XP, a Sevenem. Wynosi on około 370kb/s (tyle pokazuje Total Commander). Gdy podłączam laptopa z XP do sieci domowej to transfer miedzy laptopem a serwerem wynosi około 1700kb/s. W czym tkwi problem niskiej prędkości przesyłu danych między XP, a Sevenem? Czy jest sposób, aby zwiększyć tą prędkość?
Proszę o odpowiedzi z jak najbardziej szczegółowym opisem wykonywanych czynności.
Z góry dziękuje za wszelką pomoc.


RE: Problem Seven - XP Transfer - Wajcheusz - 10.03.2011 10:34

Po 1 bardzo wolno ci to chodzi, u mnie przesył wychodzi jakieś 10 razy szybciej, w prawdzie lece po kablu, ale i tak przy połączeniu Wifi jest około 5 MB/s.

Następna sprawa, w domowej mam ustawione wszystko i chodzi dobrze, a w firmowej mi zwalniało.

Czemu nie puściłeś neta po wifi, taniej by wyszło niż powerline, poza tym, powerline będzie chodził słabiej jeśli po drodze w tym samym obwodzie są urządzenia które zużywają energię,
powerline najlepiej działa, jeśli obwód jest w lini ciągłej od nadajnika do odbiornika, bez poborów po drodze,
a nie wiem jak to jest u ciebie ?


RE: Windows 7 i XP - wolny transfer przesyłania plików - ROLF1994 - 10.03.2011 19:03

Powerline był u mnie akurat jedynym sensownym rozwiązaniem. Mieszkam w bloku, gdzie jest strasznie dużo Wifi. Powerline usunął mi problem z bardzo częstą utrata sygnału przez Wifi.
Z tymi poborami, chodzi o to, że są różne urządzenia po drodze typu łądowarki, drukarki itp.? U mnie do komputera jest podpięte przez 3 rozgałęźniki. Gdy miałem bezpośrednio do gniastka w ścianie wpięte to nie było zbytniej różnicy.
Według mnie problem niskiego transferu leży w konfiguracji Windowsa. Tylko pytanie co to może być...Przeszukałem wiele wątków i z moim problemem sie nie spotkałem. Co do sieci domowej i firmowej. Na domowej miałem transfer koło 230 kb/s, a w firmowej mam 370 kb/s, więc jest różnica niewielka w prędkosci. Tylko jak tą prędkość podnieść do np. 1mb/s?


RE: Windows 7 i XP - wolny transfer przesyłania plików - dhapollo - 10.03.2011 22:08

Witam. a nie lepiej zainwestować w kabel i w ap?


RE: Windows 7 i XP - wolny transfer przesyłania plików - ROLF1994 - 10.03.2011 22:45

Kabel nic nie da zbytnio, ponieważ odległość komputera od routera wynosi około 12m (w 90 metrowym mieszkaniu, komputer i router znajduja się w przeciwleglych jego katach, mniej wiecej).


RE: Windows 7 i XP - wolny transfer przesyłania plików - dhapollo - 11.03.2011 21:01

Kabelek spokojnie wyda 100m Uśmiechnięty