Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jak wyłączyć "Czy chcesz przeskanować i naprawić dysk" - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Jak wyłączyć "Czy chcesz przeskanować i naprawić dysk" (/jak-wylaczyc-czy-chcesz-przeskanowac-i-naprawic-dysk-14471-t)



Jak wyłączyć "Czy chcesz przeskanować i naprawić dysk" - RufuS - 04.03.2011 20:33

Witam!
Przy każdym podłączeniu pendrive'a, system pyta:

[Obrazek: sfNYh.png]


Powoli zaczyna mnie to irytować Zły Jak mogę to dziadostwo wyłączyć na stałe?


RE: Jak wyłączyć "Czy chcesz przeskanować i naprawić dysk" - dziki314 - 04.03.2011 22:38

Jak byś bezpiecznie wyciągał pendrive'a to byś takiego komunikatu nie miał.


RE: Jak wyłączyć "Czy chcesz przeskanować i naprawić dysk" - grapcio33 - 06.03.2011 14:08

dziki314 ma rację jak byś wyjmował pendrive poprzez bezpieczne usuwanie sprzętu to nie miałbyś czegoś takiego.


RE: Jak wyłączyć "Czy chcesz przeskanować i naprawić dysk" - ihatebuffering - 07.03.2011 19:11

Nie jestem pewny, czy to pomoże. Spróbuj po prostu wyłączyć auto-odtwarzanie dla pendrive (najlepiej dla wszystkich urządzeń, bo to najłatwiejszy sposób na złapanie wirusa).


RE: Jak wyłączyć "Czy chcesz przeskanować i naprawić dysk" - Pemek - 07.03.2011 21:30

Z tego co pamiętam taki komunikat pojawia się przy pendrivach z systemem plików NTFS. Jeśli aż tak bardzo chcesz się pozbyć komunikatu sformatuj pendrive na system plików dostosowany do pojemności urządzenia (powyżej 4 GB wybierz FAT32, poniżej 4 GB FAT).