Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
windows XP jako drugi system - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Inne (/inne-11-f)
+--- Dział: Pozostałe systemy Windows (/pozostale-systemy-windows-31-f)
+--- Wątek: windows XP jako drugi system (/windows-xp-jako-drugi-system-14452-t)



windows XP jako drugi system - mick32 - 03.03.2011 20:24

Witam!
Mam taki problem - nie mogę zainstalować Windowsa XP jako drugiego systemu (pierwszy to 7ka)
dodaje screeny
proszę o jakieś info jak rozwiązać ten problem albo jakiś tutorial


RE: Windows XP jako drugi system - Nasa - 03.03.2011 20:38

a czemu go nie zbootujesz z płyty, masz wolne miejsce na dysku ? XP pewnie chce się zainstalować na C a na C masz 7kę


RE: windows XP jako drugi system - andrew-jar - 03.03.2011 20:38

Witam
Czy Ty próbujesz zainstalować system spod Windows 7?, nie uda się taka procedura.
Musisz uruchomić komputer z płytki instalacyjnej Windows XP, i wtedy dopiero po wskazaniu partycji zainstalować drugi system.
Po drugie, instalacja zawsze musi przebiegać najpierw od Windows XP potem Windows 7. (Po instalacji XP nie ma możliwości uruchomienia Windows 7).
Chociaż można i tak zainstalować, lecz po takiej instalacji musisz zainstalować EasyBCD aby był poprawny "Boot Menu".

Pozdrawiam


RE: Windows XP jako drugi system - Nasa - 03.03.2011 20:54

Albo w boot.ini go odpowiednio skonfigurować.


RE: Windows XP jako drugi system - mick32 - 03.03.2011 22:41

Mam wydzieloną oddzielną partycję na XP i chce aby działał całkowicie niezależnie od 7ki
Czy można odpalić w 7ce instalator XP przez daemon toolsa (.iso)?


RE: Windows XP jako drugi system - andrew-jar - 04.03.2011 07:57

(03.03.2011 22:41)mick32 napisał(a):  Mam wydzieloną oddzielną partycję na XP i chce aby działał całkowicie niezależnie od 7ki
Czy można odpalić w 7ce instalator XP przez daemon toolsa (.iso)?
To nie jest gra, żeby w ten sposób instalować. Musisz uruchomić komputer z płytki Windows XP (zbootować).

Pozdrawiam


RE: Windows XP jako drugi system - Nasa - 04.03.2011 08:03

Faktycznie zgadzam się z kolegą wyżej, to nie jest gra to jest system operacyjny....


RE: Windows XP jako drugi system - DamiaX - 11.03.2011 12:18

Najlepiej zbootuj płytke z sys.
Zainstaluj ją na tej partycji wyznaczonej przez cb.
Z racji tego że instalujesz XP po 7 to zrób takie kroki:

Po instalacji XP uszkodzi bootloadera 7 i ona się przestanie uruchamiać.
Ale jest na to rada.

Aby więc naprawić wpis o Windows 7, włóż do napędu płytę instalacyjną z systemem Windows 7, a następnie uruchom komputer z nośnika. W kolejnym kroku w instalatorze, przechodzisz dalej i klikasz łącze Napraw komputer. W oknie Opcje odzyskiwania systemu pozostaw zaznaczoną domyślną opcję, upewnij się, że na liście systemów zaznaczony jest Windows 7 i kliknij Dalej. Narzędzia odzyskiwania przeprowadzą teraz próbę wyeliminowania problemów. Po procesie przywracania, uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy problem został rozwiązany. Jeśli nie startuj komputer z płyty instalacyjnej i przejdź przez opisane powyżej kroki. W oknie Opcje odzyskiwania systemu kliknij łącze Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchamiania. Po chwili system przeprowadzi próbę naprawienia listy rozruchowej.

Teraz powinien wystartować nam Windows 7.
Ale Windows XP się nie Uruchomi.
Nie bój się.
Zaraz Go odpaliszZadowolony.
Gdy zalogujesz się do Windows 7 pobierz i zainstaluj program

Po zainstalowaniu programu uruchom go i przejdź do zakładki Add New Entry
I z listy Type wybierz Windows NT/2k/XP/2k3.
Musisz się upewnić,że masz zaznaczoną opcję Automatically detect correct drive
Jak masz zaznaczoną tą opcję kliknij Add Entry.
Po tej czynności będziesz mógł Uruchamiać te 2 sys.
Poradnik napisany prze zemnie
Jego treść znajduje się na stronie KLIK Gdzie jestem Userem.