Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
wyłączenie monitora przyciskiem power (dell vostro320) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: wyłączenie monitora przyciskiem power (dell vostro320) (/wylaczenie-monitora-przyciskiem-power-dell-vostro320-14288-t)



wyłączenie monitora przyciskiem power (dell vostro320) - stahu90 - 25.02.2011 14:25

Witam.

Jak w tytule posiadam komputer della vostro 320. działają bez przerwy i szkoda mi ich matryc dlatego szukam jakiegoś sposobu na wyłączenie monitora ( nie mają podłączonych klawiatur ani myszy poniewaz nie ma takiej potrzeby). Myślałem o przycisku zasilania który znajduje się z prawej strony jednak w opcjach zasilania w panelu sterowania nie ma takiej opcji.

Ma ktoś jakiś pomysł?


RE: wyłączenie monitora przyciskiem power (dell vostro320) - Nasa - 25.02.2011 14:55

PowerOff jest niewielkim programem umożliwiającym wyłączenie komputera, wylogowanie, restart, przejście w stan hibernacji, włączenie/wyłączenie monitora, włączenie komputera w sieci LAN (Wake-On-LAN). Wybrana przez użytkownika akcja może być wykonana od razu po kliknięciu przycisku DoIt lub po zakończeniu działania wybranego programu. Można też ustawić program tak, aby żądane akcje były wykonywane regularnie o określonej godzinie w określonym dniu.

KLIK!


RE: wyłączenie monitora przyciskiem power (dell vostro320) - stahu90 - 25.02.2011 15:07

wspomniałeś o sieci LAN. a czy istnieje coś takiego żeby na jednym komputerze (głównym) istniał jakiś program który po uruchomieniu wyłączał by przez sieć monitory? czasowy wyłącznik raczej by nie wchodził w grę tak samo jak wyłączenie monitora po zakończeniu pracy programu.

czy ten program power off mozna zainstalowac w firmie i nikt sie nie przyczepi?


RE: wyłączenie monitora przyciskiem power (dell vostro320) - Nasa - 25.02.2011 16:06

Nie wiem czy to jest program komercyjny. Poczytaj na nim, nie wiem czy istnieje taka możliwość, ale wrzuciłbym program do sieci i na każdym kompie go skonfigurował np. przez pulpit zdalny


RE: wyłączenie monitora przyciskiem power (dell vostro320) - stahu90 - 25.02.2011 20:00

sprawdze w poniedziałek chyba ze w domu na cos wpadne narazie dzieki.


RE: wyłączenie monitora przyciskiem power (dell vostro320) - stahu90 - 28.02.2011 07:30

ten program raczej nie przejdzie. Szukałem przez weekend czegoś takiego rzeby wyłączyć monitory za pomocą sieci LAN ale bez skutku. Może ktoś zna coś takiego?