Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z połączeniem Wi-Fi - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Problem z połączeniem Wi-Fi (/problem-z-polaczeniem-wi-fi-14239-t)



Problem z połączeniem Wi-Fi - kenjiro75 - 23.02.2011 18:47

Witam

Używam routera wi-fi z internetem przez telewizję kablową. Kiedy na laptopie, którego używam, miałem zainstalowaną Vistę, nie było żadnych problemów z siecią bezprzewodową. Problemy zaczęły się kilka dni temu, kiedy przeszedłem na Windows 7.
Po uruchomieniu komputera system poprawnie łączy się z siecią wi-fi, wszystko działa super. Ale przez kilka minut. Potem na ikonie połączenia (pionowe kreseczki) pojawia się żółty wykrzyknik z informacją o braku dostępu do Internetu. Wystarczy jednak, że kliknę, wybiorę połączenie na liście, zrobię Rozłącz i Połącz, wszystko w jednej chwili działa dalej, ale znów tylko na kilka - kilkanaście minut. Czy ktoś może mi wyjaśnić, dlaczego tak się dzieje? W konfiguracji wi-fi nic się absolutnie nie zmieniło, tylko wymiana z Visty na 7.

Aaa i jeszcze jedno, na początku po zainstalowaniu Win7 sieć zaczęła działać, więc nie instalowałem sterownika do karty wi-fi laptopa. Czy to może być przyczyną?

Jeśli nie, to co sugerujecie?
Dziękuję


RE: Problem z połączeniem Wi-Fi - andrew-jar - 24.02.2011 21:08

Witam
Zobacz jak zachowa się połączenie po przypisaniu statycznych ustawień dla karty bezprzewodowej.

Pozdrawiam