Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Zmiana koloru paska postępu (ładowania) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Multimedia i dodatki (/multimedia-i-dodatki-7-f)
+---- Dział: Kompozycje (/kompozycje-33-f)
+---- Wątek: Zmiana koloru paska postępu (ładowania) (/zmiana-koloru-paska-postepu-ladowania-14017-t)



Zmiana koloru paska postępu (ładowania) - omega98 - 17.02.2011 08:52

Witam. Jak wyżej.
Chcę zmienić już nudny dla mnie ten kolor paska: [attachment=2306] [attachment=2308]
na jakiś inny np: [attachment=2307] [attachment=2309]
Otwieram plik *msstyles odpowiedniego themesa w programie Resource Hacker i próbuję podmienić odpowiednie IMAGE. I nic, nie podmienia. Robię to na kopii pliku i też nic. Plik nie jest chyba w użyciu, bo mam w tym momencie włączony inny themes. Coś robię nie tak? Jakieś pomysły? Wydaje mi się, że powinno to dać się zrobić. Dziękuję za wszelkie pomysły.


RE: Zmiana koloru paska postępu (ładowania) - czerwin97 - 17.02.2011 09:01

Dołączam się do pytania. Na googlach nic nie ma Zniesmaczony Może ktoś poda link do jakiegoś poradnika lub coś Uśmiechnięty


RE: Zmiana koloru paska postępu (ładowania) - omega98 - 17.02.2011 09:11

Ja znalazłem w Google po angielsku a to mechaniczne tłumaczenie na polski powoduje u mnie niemałą pracę przepony: Tłumaczenie.
Po za tym tu jest tylko na niebieski, nie ma według uznania. Jakaś lipa.


RE: Zmiana koloru paska postępu (ładowania) - czerwin97 - 17.02.2011 09:58

Myślę że można poszukać w google innych kolorów. Wpisz <kolor jaki chcesz po ang.> Progress bar Windows 7 i poszukaj sobie Cwaniak


RE: Zmiana koloru paska postępu (ładowania) - omega98 - 17.02.2011 11:13

Nie całkiem o to mi chodzi. Chodzi o to, że nie mogę podmienić plików graficznych za pomocą Resource Hacker. Samą grafikę sam sobie jestem w stanie zrobić. Ściągnąłem sobie nawet program Anolis Resource, w którym mogę już podmienić owe pliki graficzne:
[attachment=2310]
zmieniłem na:
[attachment=2311]
lecz wyskakuje błąd podczas zapisywania zmodyfikowanego już *msstyles:
[attachment=2312]
Resource Hacker nie podmienia grafiki a jest w stanie zapisać gotowy już *msstyles, a Anolis Resource odwrotnie: podmienia pliki a nie może zapisać zmodyfikowanego *msstyles. Aha, *msstyles mam przed edycją przejęty na własność. Ciekawe...


RE: Zmiana koloru paska postępu (ładowania) - dziki314 - 17.02.2011 17:24

Trzeba edytować plik Theme a nie jak wy to robicie msstyles, a program najlepszy jest do tego Restorator 2007 TrialZadowolony


RE: Zmiana koloru paska postępu (ładowania) - omega98 - 18.02.2011 11:32

Ja nie widzę u siebie żadnego pliku *theme, a może to shellstyle.dll?