Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Kłopot z połączeniem internetowym przez sieć bezprzewodową (Router ZTE) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Kłopot z połączeniem internetowym przez sieć bezprzewodową (Router ZTE) (/klopot-z-polaczeniem-internetowym-przez-siec-bezprzewodowa-router-zte-13958-t)



Kłopot z połączeniem internetowym przez sieć bezprzewodową (Router ZTE) - Zwiru_NS - 15.02.2011 12:25

Witam , mam taki problem... Otóż zamówiłem sobie neostrade z routerem ZTE. I teraz tak wrzuciłem płytkę instalacyjną na laptopie z Windows 7, zainstalowało router, aktywowało neostradę, połączyło z internetem i śmiga jak ta lala. Teraz chcę połączyć się z netem z drugiego laptopa na którym jest XP więc wpisuję SSID, zaznaczam rodzaj zabezpieczeń, wpisuje hasło i nie chce mnie połączyć, tzn z routerem, z siecią się łączy ale nie chce połączyć z internetem. Używam Asus WLAN Card settings. Wcześniej jak używałem Routera TP-Link to bez problemu się to połączyło.

Dodam że na kablu internet chodzi bezproblemowo ...


RE: Kłopot z połączeniem internetowym przez sieć bezprzewodową (Router ZTE) - andrew-jar - 15.02.2011 18:06

Witam
Ustaw we właściwościach karty bezprzewodowej stałe IP.
Możesz dać odczyt z ipconfig /all oraz powiedzieć w jakiej jesteś lokalizacji sieci?
Podejrzewam, że sieć publiczna - zmień na sieć domowa.

Pozdrawiam


RE: Kłopot z połączeniem internetowym przez sieć bezprzewodową (Router ZTE) - Zwiru_NS - 15.02.2011 19:48

Wyskakuje mi "System windows nie może zakończyć naprawiania problemu ponieważ nie można ukończyć następujących czynności: Odnawianie adresu IP"

Aby uzyskać pomoc skontaktuj się z osobą zarządzającą siecią.

Na kompie z Win7 miałem sieć publiczną, zmieniłem na domową, nie bardzo jednak widzę jaka jest na XP ku i jak ją zmienić. I jak zmienić na stałe IP.. Za moment wrzucę prtsc z Ipconfig


RE: Kłopot z połączeniem internetowym przez sieć bezprzewodową (Router ZTE) - dhapollo - 15.02.2011 22:57

a czy na ruterze nie ma włączonej filtracji po mack adresach?


RE: Kłopot z połączeniem internetowym przez sieć bezprzewodową (Router ZTE) - Zwiru_NS - 16.02.2011 09:14

A jak sprawdzić czy jest i jeśli jest to jak to wyłączyć ?


RE: Kłopot z połączeniem internetowym przez sieć bezprzewodową (Router ZTE) - Nasa - 16.02.2011 09:41

Jeśli chcesz to możesz odnowić adres IP tego XP
wchodzisz w cmd i wpisujesz
Kod:
ipconfig/ release
trwa zwalnianie adresu
ipconfig/ renew
nadawanie nowego adresu



RE: Kłopot z połączeniem internetowym przez sieć bezprzewodową (Router ZTE) - Zwiru_NS - 16.02.2011 10:44

(16.02.2011 09:41)Nasa napisał(a):  Jeśli chcesz to możesz odnowić adres IP tego XP
wchodzisz w cmd i wpisujesz
Kod:
ipconfig/ release
trwa zwalnianie adresu
ipconfig/ renew
nadawanie nowego adresu

Nic to nie dało...


RE: Kłopot z połączeniem internetowym przez sieć bezprzewodową (Router ZTE) - dhapollo - 16.02.2011 11:13

Pokaż wynik ipconfig /all
Pokaz polecenie ping wp.pl i polecenie ping 212.77.100.101

czy ta strona się otwiera http://212.77.100.101 ?


RE: Kłopot z połączeniem internetowym przez sieć bezprzewodową (Router ZTE) - Zwiru_NS - 17.02.2011 17:53

Ok udało mi się zrobić coś takiego... Wszedłem w połączenia sieciowe, dałem na właściwości sieci bezprzewodowej , następnie protokół internetowy (TCP/IP) i tu właściwości i tam wpisałem ręcznie IP i tą całą resztę co tam jest. Momentalnie nastąpiło pełne połączenie z siecią ale nie ma internetu. To raz. Dwa, po restarcie zapory czy kompa znika wszystko co wpisywałem ręcznie i wracam do punktu wyjścia.

Druga sprawa, mam też router którego wcześniej używałem ale to była inna linia telefoniczna a więc inny login i hasło do neostrady na jakie tamten router został skonfigurowany. Podpinając go działa bez problemu na obu kompach ale w tym czasie mój brat na drugim końcu miasta nie ma internetu bo router korzysta z jego hasła. (bo stara linia została przeniesiona) Kiedy wrzucam płytkę od tego routera żeby wprowadzić na nowo konfigurację na nowe hasło i login, wyskakuje dziwne okienko aby wpisać login i hasło do strony konfiguracji TP-Link, i tu mam problem bo nic mi nie pasuje... nawet to z naklejki od spodu routera ...

I cały czas stoję w miejscu ... Jakieś Pomysły ?


RE: Kłopot z połączeniem internetowym przez sieć bezprzewodową (Router ZTE) - dhapollo - 17.02.2011 22:25

Reset twardy rutera, przytrzymaj przycisk resetu przez ok 30-40 sekund, powinny przywrócić się ustawienia fabryczne


RE: Kłopot z połączeniem internetowym przez sieć bezprzewodową (Router ZTE) - Zwiru_NS - 18.02.2011 12:47

Dzięki, 2 minuty roboty i po sprawie. Reset pomógł, można było swobodnie skonfigurować router na nowo, a reszta to już była formalność, samo wszystko wskoczyło Uśmiechnięty Do zamknięcia