Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Czy wyłączenie dwm.exe to bezpieczna opcja? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Czy wyłączenie dwm.exe to bezpieczna opcja? (/czy-wylaczenie-dwm-exe-to-bezpieczna-opcja-13919-t)



Czy wyłączenie dwm.exe to bezpieczna opcja? - Nasa - 13.02.2011 21:25

Witam. Tak sobie ostatnio oglądałem mój menadżer zadań i zauważyłem proces dwm.exe. Poszperałem na necie i dowiedziałem się że odpowiada za efekty graficzne np. cienie, aero itp. Dla mnie to w ogóle nie potrzebne. Doszedłem do wniosku, że nie potrzebnie zżera mi procka, chciałem go wyłączyć na stałe , a nie tylko zakończyć. Czy może wie gdzie jest odpowiednia i bezpieczna opcja ?


RE: dwm.exe - bodziulla - 13.02.2011 23:01

Hej.
Odnośnie Twojego dylematu. Praktycznie gdy to wyłączysz zniknie Tobie funkcja Aero itp. Dwm.exe odpowiedzialna jest za Menedżer okien pulpitu. W praktyce możesz to wyłączyć, ale możesz mieć skutki bardzo daleko idące do Twojego zamierzenia. Odnośnie Ciebie dlaczego jak wspominasz ma zbyt dużo operacji na procesorze jest inna przyczyna. Być może coś jest źle w karcie graficznej (niepodoła zamierzeniom), lub masz powłączane zbyt dużo procesów z tym związaneCwaniak
Pzdr


RE: dwm.exe - War_3_ - 14.02.2011 08:18

Lub wystarczy ograniczyć gadżety na pulpicie ;p


RE: dwm.exe - Nasa - 15.02.2011 21:19

mam tylko pogodę Cwaniak