Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows 7, BSOD, bitlocker i zagubiony klucz odzysykiwania - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Forum (/forum-1-f)
+--- Dział: Kosz (/kosz-3-f)
+--- Wątek: Windows 7, BSOD, bitlocker i zagubiony klucz odzysykiwania (/windows-7-bsod-bitlocker-i-zagubiony-klucz-odzysykiwania-13879-t)



Windows 7, BSOD, bitlocker i zagubiony klucz odzysykiwania - chomiczeq - 12.02.2011 17:01

Witam, mam problem z moim systemem operacyjnym Windows 7 Ultimate.
Niedawno przy włączaniu komputera
w czasie gdy pojawia się logo Windowsa przez sekunde widoczny jest bluescreen.
Komunikat mówi zeby sprawdzić przez chkdsk /f dysk twardy.

Po dojściu do konsoli z płytki z windowsem po przejściu chkdsk /f pokazuje mi się błąd 50.

Tu zaczynają się problemy, partycje C
:/ i d:/ nie były zaszyfrowane więc zrobiłem sobie kopie plików, pogodziłem się już z tym że będe musiał stawiać nowy system. Niestety powstał problem innego rodzaju - zaszyfrowane są partycje e:/ i f:/.

I tu mam pytanie - czy po instalacji nowego systemu będe w stanie dostać się do wspomnianych partycji znając jedynie hasło którego używałem pod windowsem? Partycje te zawierają dane
, które są dla mnie dość istotne. Niestety nie posiadam klucza odzyskiwania, kopia drukowana gdzieś przepadła, a dysk na którym trzymałem wersje do załadowania uległ fizycznemu uszkodzeniu... Da się jakoś inaczej uzyskać ten klucz mając dostęp
do partycji systemowej?

Ewnetualnie ma ktoś jakieś pomysły jak naprawić obecny system, przynajmniej tak żeby dało się wejść i zgrać dane.


Będe wdzięczny za wszelkie sugestie.
ps. oczywiście sprawdzałem partycje c pod względem bad sectorów, zawartości wirusów, próbowałem także przywracania systemu (mam tylko jeden punkt sprzed kilku godzin przed wystapieniem bledu, gdy odinstalowywalem jakąś aplikacje) niestety bez skutku :<.


RE: Windows 7, BSOD, bitlocker i zagubiony klucz odzysykiwania - iraczek - 17.04.2011 22:30

witam,

mam ten sam problem, dokladnie ten sam, mysle ze instalacja na nowo systemu pomoze, i bedzie mozna normalnie wprowadzic(otworzyc) partycje zaszyfrowana bitlockerem


RE: Windows 7, BSOD, bitlocker i zagubiony klucz odzysykiwania - bodziulla - 17.04.2011 22:33

Hej.
Prześlij plik z lokalizacji C:\Windows|Minidump pliki dmp. Zobaczymy co się dziejeCwaniak
Pzdr


RE: Windows 7, BSOD, bitlocker i zagubiony klucz odzysykiwania - iraczek - 17.04.2011 22:50

W podanym przez ciebie folderze, nie mam zadnych plikow