Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
WinServer2003 i Windows 7 sieć - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: WinServer2003 i Windows 7 sieć (/winserver2003-i-windows-7-siec-13833-t)



WinServer2003 i Windows 7 sieć - malutkicud - 11.02.2011 14:31

Witam, otóż problem jest tego typu: wszystkie komputery w firmie posiadają system XP, mamy jeden komp z Windows Serwer 2003, na którym jest dysk udostępniony, wszystkie komputery w biurze mają zmapowany dysk i jest ok. Problem jest taki ze pojawił się laptop z Win7 ... Komputer jest w tej samej grupie roboczej, połączenie z netem jest, z innego komputera z XP można pingować ten z Win7, ale na tym z Win7 nie można pingować innych kompów z XP. Drukarki które znajdują się w sieci da się odszukać i podłączyć. Celem jest podłączenie tego dysku na serwerze, czego nie mogę osiągnąć. Próbowałem wyłączyć zaporę systemu, NOD'a też, ale dalej nic. Ma ktoś jakiś pomysł? Czytałem kilka forum poradników, ale jakoś nic nie działa ... O samo udostępnianie zasobów nie chodzi, tylko o ten dysk który mam zmapować ... Help ;]

Poprawka pingować się da, ale nie po nazwach komputerów w sieci, tylko po ich adresach IP, serwer też da się zpingować ... Zastanawia mnie czemu nie widać zasobów udostępnionych, które normalnie widać w komputerach z XP


RE: WinServer2003 i Windows 7 sieć - dhapollo - 11.02.2011 21:15

a włączone jest odnajdowanie sieci?


RE: WinServer2003 i Windows 7 sieć - malutkicud - 12.02.2011 08:41

Naturalnie tak, już próbowałem z różnymi ustawieniami, na różnych ustawieniach sieci (firmowa, domowa, publiczna) ...


RE: WinServer2003 i Windows 7 sieć - dhapollo - 12.02.2011 22:17

A próbowałeś po IP mapować dysk??


RE: WinServer2003 i Windows 7 sieć - malutkicud - 15.02.2011 22:29

Właśnie miałem pisać wczoraj, że udało mi się zmapować dyski po IP ;], ale teraz nasuwa się pytanie, jeżeli adresy się zmienią to czy dyski zmapowane dalej będą dostępne ? Czy po adresach IP można też dodawać drukarki sieciowe? Domyślam się że tak, wystarczy nadać im stały adres IP, podobnie chyba można zrobić z komputerami w sieci ;]. Co do mapowania jeszcze to komputer z XP nie robił problemów, ale jak chciałem zmapować dysk z Windows Server to wyskoczył mi monit o hasło (widocznie komp jest zabezpieczony - taka mała dygresja) ...


RE: WinServer2003 i Windows 7 sieć - dhapollo - 15.02.2011 23:22

Praca w domenie? Ustaw Serwer WINS na adres serwera win2003 i powinno działać po nazwachUśmiechnięty