Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Eksplorator plików Windows - problem (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Eksplorator plików Windows - problem (rozwiązany) (/eksplorator-plikow-windows-problem-rozwiazany-13819-t)



Eksplorator plików Windows - problem (rozwiązany) - Omzigus - 10.02.2011 22:09

Witam!
Mam następujący problem. Przeglądając pliki za pomocą domyślnego oprogramowania Windows po wciśnięciu litery na klawiaturze rozpoczyna się wyszukiwanie. Jest to dość kłopotliwe i zbędne, zużywa więcej czasu niż dawne rozwiązanie. Chciałbym, by działało to tak jak w Windows XP czyli po wciśnięciu danej litery po prostu "przenosiło nas" do plików których nazwy rozpoczynały się na tę literę. Czy da się to jakoś ustawić? Nic takiego nie udało mi się znaleźć w opcjach wyszukiwania.
Z góry dziękuję za pomoc.
Omzigus


RE: Eksplorator plików Windows - problem - martin1984r - 11.02.2011 00:16

Witam

W Start menu wpisz Opcje folderów, wejdź w zakładki Wyszukiwanie i naciśnij Przywróć domyślnie.
U mnie działa jak nacisnę na literkę np. A, przechodzi do nazwy pliku czy folderu, który zaczyna się od tej litery.


RE: Eksplorator plików Windows - problem - Omzigus - 11.02.2011 10:48

Niestety nadal po wciśnięciu litery automatycznie przechodzi do pola wyszukiwania. Smutny


RE: Eksplorator plików Windows - problem - martin1984r - 11.02.2011 14:43

Może pomoże przeinstalowanie Windows Search. Przejdź do Panelu Sterowania>Programy>Programy i funkcje, po prawej stronie masz "Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows" i wyłącz Wyłącz Windows Search, uruchom ponownie komputer i ponownie zainstaluj Windows Search. Alpejskie kombinacje ale może coś pomoże.


RE: Eksplorator plików Windows - problem - Omzigus - 11.02.2011 16:59

OK, spróbuję. Co ciekawe właśnie sprawdziłem na drugim użytkowniku (konto gościa) tam ta funkcja działa zupełnie normalnie. A nie przypominam sobie, bym dokonywał jakichkolwiek zmian na tle eksploratora plików...

Edit: Niestety wyłączenie funkcji Windows Search nie pomogło. Ani przy wyłączonej ani po ponownym włączeniu problem nie znikł. Gdy tylko wcisnę literę od razu pojawia się ona w polu wyszukiwania.


RE: Eksplorator plików Windows - problem - martin1984r - 12.02.2011 00:38

Opcje folderów>Widok>Zaznacz wpisany element w widoku

Ty pewnie masz zaznaczone "Automatycznie wpisz element w okienku wyszukaj" dla tego przechodzi do okienka.


RE: Eksplorator plików Windows - problem - Omzigus - 12.02.2011 15:56

Dzięki wielkie, tyle razy szukałem, co może być zmienione i jakoś nie zwróciłem uwagi na tę opcję.

Jedyne sensowne wytłumaczenie tej zmiany to moje przypadkowe kliknięcie przy zmienianiu widoku ukrytych plików.
Temat do zamknięcia. Cwaniak