Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Dłużący się czarny obraz przy starcie systemu - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Dłużący się czarny obraz przy starcie systemu (/dluzacy-sie-czarny-obraz-przy-starcie-systemu-13750-t)



Dłużący się czarny obraz przy starcie systemu - szpieg15 - 09.02.2011 07:23

Witam.
Mam taki problem że podczas startu systemu między logiem Windows a ekranem "Zapraszającym" pokazuje mi się na dość długo czarny ekran. Czy wiecie może co jest tego przyczyną?
Z góry dzięki


RE: Problem z czarnym ekaranem podczas startu - bodziulla - 09.02.2011 10:03

Hej.
Spróbuj tak. Gdy masz już system wchodzisz do rejestru i:
- HKEY_LOCAL_MACHINE/ System/ CurrentControlSet/ Control/ Session Manager/ Memory Management/ PrefetchParameters.
Wartość EnableSuperftech 1,
- HKEY_LOCAL_MACHINE/ System/ CurrentControlSet/ Control/ FileSystem. Wartość Dword NtfsMftZoneReservation 2,
- HKEY_LOCAL_MACHINE/ System/ CurrentControlSet/ Control wartość ciągu WaitToKillServiceTimeout np. 3000 czyli 3sek.
Pzdr


RE: Dłużący się czarny obraz przy starcie systemu - szpieg15 - 10.02.2011 06:20

Witam.
Po tych zmianach w rejestrze nic się nie wydarzyło... ale zauważyłem że jak odłączę komputer całokowicie od prądu tj wyłączę go guzikiem z tyłu obudowy i odłączę z listwy to przez 2-3 uruchomienia jest dobrze a potem z powrotem ten czarny ekran