Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Win HomePrem 7 32 bit Pakiet OEM - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Dyskusja ogólna (/dyskusja-ogolna-5-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Win HomePrem 7 32 bit Pakiet OEM (/win-homeprem-7-32-bit-pakiet-oem-13668-t)



Win HomePrem 7 32 bit Pakiet OEM - natasha24 - 06.02.2011 12:05

Witam

Mam pytanie odnośnie licencji Windows 7 OEM , sprzedaję komputer i od nowości miałam tylko na nim instalowany ten system , i jeśli zainstaluje ten system na nowym komputerze to nic się nie stanie ? będe mogła dalej robić aktywacje ?


RE: Win HomePrem 7 32 bit Pakiet OEM - bodziulla - 06.02.2011 12:51

Hej.
A więc tak w praktyce wygląda to tak. Z tego co piszesz kupiłeś laptopa wraz z systemem i jest on przypisany dla danego sprzętu. Sprzedając sprzęt komuś w praktyce licencja przechodzi na następnego właściciela. Istnieje możliwość, że sprzedajsz sam sprzęt bez systemu. Wtedy teoretycznie możesz sobie wziąć swoją licencję wraz z naklejką i sprzedajesz sam sprzęt. To jest prywatnie. Gdy masz firmę nieco inaczej to wygląda. Tutaj jest to rygorystyczne i praktycznie już nie możesz korzystać z tej licencji. Tak więc teraz zależy czy sprzedajesz sprzęt wraz z systemem czy nie?


RE: Win HomePrem 7 32 bit Pakiet OEM - natasha24 - 06.02.2011 13:13

System chcę zostawić dla siebie , dlatego się pytam czy nie będę miała problemów z aktywacją na nowym sprzęcie ?


RE: Win HomePrem 7 32 bit Pakiet OEM - bodziulla - 06.02.2011 14:50

Jeżeli sprzedasz sam sprzęt i zostawisz sobie licencje (jeżeli masz płytę to lepiej), ale nie dasz licencji kupującemu (i płyty jeżeli masz) to w praktyce będzie można aktywować system bez problemu i pobierać aktualizacje. Będziesz mogła korzystać z tego do woli. Jeżeli dasz komuś tę licencję to możesz liczyć się z tym, że ktoś używając Twoją licencję i jednocześnie Ty to może zaistnieć, że licencja okaże się nielegalna (używanie systemu w jednym czasie przez kilku użytkowników). To jest taka opcja, ale jak sobie zostawisz to możesz używać tylko i wyłącznie dla siebie i bez ograniczeńCwaniak
Pzdr


RE: Win HomePrem 7 32 bit Pakiet OEM - natasha24 - 06.02.2011 15:07

Acha to fajnie Zacieszacz Dzięki Pozdrawiam