Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Wyłączanie się netbooka - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Wyłączanie się netbooka (/wylaczanie-sie-netbooka-13553-t)



Wyłączanie się netbooka - SphunaR - 02.02.2011 17:24

Witam. Od jakiegoś czasu mój netbook zaczął się sam wyłączać. Mówiąc dokładniej, robię coś, np. przeglądam strony na Operze i rozmawiam na GG i nagle pojawia się czarny ekran. Wszystko przestaje pracować, ale lampka 'power' świeci się. Komputer na nic wtedy nie reaguje, działa dopiero po przytrzymaniu włącznika (wyłącza się) i ponownym włączeniu komputera. Czym to może być spowodowane?


RE: Wyłączanie się netbooka - Nostromo - 02.02.2011 19:40

Parę wskazówek dla wszystkich, w przypadku dziwnego zachowania super działającego dotychczas Systemu. Szybka analiza kiedy się zmieniło, co przed tą zmianą instalowałem lub odinstalowałem, czy grzebałem (udoskonalałem) w ustawieniach systemu, czy na pewno mam najaktualniejsze sterowniki, aktualizacje itd? Jeżeli pamiętasz kiedy to było, to użyj opcji przywracania systemu, ew. zmień plan zasilania, ew. pobierz aktualne sterowniki ze strony producenta lub skorzystaj z wątku Szukanie i aktualizacja sterowników oraz identyfikacja sprzętu (porada). Sprawdź dysk w poszukiwaniu błędów i użyj opcji napraw, przeglądnij Menedżera zadań, może tu znajdziesz przyczynę kłopotów, jakiś proces, o którym wiesz na pewno, że nie powinien działać i usuń go. Rutynowo przeprowadź skan antywirusem, powodzenia.


RE: Wyłączanie się netbooka - SphunaR - 02.02.2011 19:58

Netbook jest nowy (3 tygodnie). Zainstalowane zostały tylko: Office 2010, Opera, CCleaner i GG10.