Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Wolne miejsce na dysku - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Wolne miejsce na dysku (/wolne-miejsce-na-dysku-13527-t)



Wolne miejsce na dysku - switowiecl - 01.02.2011 17:21

Witam! Mam problem z wolnym miejscem na dysku.. Wiem że zapewne było to przerabiane wiele razy, ale ja mam problem nie z dyskiem C ale z partycją z tzw. "pierdołami". Chodzi mi o to że gdy wchodzę w właściwości dysku wyskakuje 90gb zajętego miejsca, a gdy wchodzę w dysk i zaznaczam wszystkie foldery(systemowe też) wykazuje zajęte 63gb. Czyli że ucieka 27gb... Dodam screeny w załącznikach dla ułatwienia.


RE: Wolne miejsce na dysku - bodziulla - 01.02.2011 18:24

Hej.
I bardzo dobrze Tobie pokazuje. Tym sposobem co pokazałeś praktycznie nie pokaże Tobie pełnego wymiaru dysku. RecycleBin jest to ruchoma wielkość. Na marginiesie masz niezły bajzel na tej partycji. Proponowałbym Tobie usunięcie jej, sformatownie i utworzenie na nowo a dane przenieść na tymczas gdzieś indziej. Na razie moja sugestiaCwaniak
Pzdr


RE: Wolne miejsce na dysku - switowiecl - 02.02.2011 13:32

Sam rozwiązałem jakoś ten problem. Nie było to trudne;-)

Start--->> Komputer - kliknąć ppm i właściwości, po lewo kliknąć "Zaawansowane ustawienia systemu", Zakładka "Ochrona Systemu"
i tam jest okienko i piszę nad nim ustawienia ochrony --> kliknąłem na partycje z którą miałem problemy i wziąłem "Konfiguruj" i przesunąłem ten pięciokąt na koniec i otóż to zyskalem 25gb!