Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Gif animowany jako tło pulpitu? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Gif animowany jako tło pulpitu? (/gif-animowany-jako-tlo-pulpitu-13503-t)



Gif animowany jako tło pulpitu? - beabea - 01.02.2011 08:21

W Windows XP mogłam sobie jako tło pulpitu ustawić gif animowany albo animację png. Kiedy próbowałam zrobić to samo w Windows 7 okazało się, że system wyświetla animację jako statyczny obraz. Czy to jakiś błąd czy też taki już jest urok Siódemki?


RE: Gif animowany jako tło pulpitu? - War_3_ - 01.02.2011 08:48

Urok. W XP przeglądarka zdjęć wyświetlała ruchome obrazki, w Viście i 7 już nie. I myślę, że to jest powodem.


RE: Gif animowany jako tło pulpitu? - beabea - 01.02.2011 09:09

Ale dlaczego?? To przecież beznadziejne... Smutny I nic się nie da z tym zrobić?


RE: Gif animowany jako tło pulpitu? - War_3_ - 01.02.2011 11:56

Możesz zainstalować jakąś darmową przeglądarkę grafiki (np infrantview, acdsee itp). Co do tapety - nie znam sposobu na chwilę obecną.


RE: Gif animowany jako tło pulpitu? - beabea - 01.02.2011 12:16

Nie no, przeglądarkę to mam od dawna. Chodziło mi tylko o tapetę. Dla mnie to "ulepszenie" jest co najmniej dziwne.


RE: Gif animowany jako tło pulpitu? - Nostromo - 01.02.2011 18:03

Tapety ruchome w Windows7 zainstalujesz i zobaczysz za pomocą zewnętrznego programu [urln=http://www.wincustomize.com/explore/dream]DeskScapes3 [/urln]. Program ma jednak małą "wadę", w pełni dostępny jest w wersji płatnej. Ale możesz spróbować [urln=http://www.stardock.com/products/deskscapes/]wersji darmowej [/urln]a jak stwierdzisz, że warto zainwestować w ten fajny gadżet to decyzja należy do ciebie. Ja mam i przyznam, że uruchamiam rzadko.
Pzdr.


RE: Gif animowany jako tło pulpitu? - beabea - 01.02.2011 18:21

No ciekawe, może wypróbuję ale szkoda, że nie jest darmowy.
A swoją drogą to piękne te tapetki. Dzięki za linka Uśmiechnięty


RE: Gif animowany jako tło pulpitu? - Nostromo - 01.02.2011 19:05

Wszystko jest ładne np. za oknem mróz i śnieg a tu słoneczna plaża plaża, palmy porusza lekki wiatr, ocean faluje, przelatują ptaki... a na procku temperatura o 30 stopni więcej jak normalnie. Taka jest przyjemność korzystania z ruchomych tapet na laptopie.

[Obrazek: screenshot008mb.png]

Uploaded with ImageShack.us


RE: Gif animowany jako tło pulpitu? - beabea - 01.02.2011 19:22

Eee tam, procek wytrzyma. Nie gram w gry to chociaż tapetka będzie go zajmować Uśmiechnięty


RE: Gif animowany jako tło pulpitu? - stingear - 01.02.2011 23:14

Rozwiązaniem jest aplikacja Windows DreamScene, która ożywia Twój pulpit. Sprawdź to.


RE: Gif animowany jako tło pulpitu? - beabea - 02.02.2011 04:14

OK, dziękuję wszystkim za odpowiedzi Uśmiechnięty