Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Instalacja Windowsa na komputerze z gwarancją, czy ją utracę? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Instalacja Windowsa na komputerze z gwarancją, czy ją utracę? (/instalacja-windowsa-na-komputerze-z-gwarancja-czy-ja-utrace-1341-t)



Instalacja Windowsa na komputerze z gwarancją, czy ją utracę? - shwagro - 14.09.2009 14:05

Witam, czy mogę zainstalować system Windows Seven na laptopie kupionym z wgranym Windows Vista? A jeżeli tak, to czy nie stracę gwarancji? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź Cwaniak


RE: Instalacja Windowsa na komputerze ze sklepu - ggrek - 14.09.2009 14:12

tak dokładnie to nie wiem ... ale jak kiedyś pisałem byłem na praktykach w jednym sklepie komputerowym .. i Jak sprzedawali laptopy uprzedzali klientów o możliwości upgrade do Windows 7 tylko cenę nośnika i wysyłkę trzeba pokryć samemu.. Jest na forum artykuł o tym Uśmiechnięty wiec myślę ze gwarancji nie stracisz przez wgranie Windows 7 na swojego laptopa:-)


RE: Instalacja Windowsa na komputerze z gwarancją, czy ją utracę? - slawektor - 14.09.2009 19:19

Gwarancja jest na laptopa na pewno a nie na to co na dysku nagrano,co masz na HDD to chyba nie sprawa producenta,Proponuję poczytać dokładnie gwarancję,być może jest tam jakiś kruczek albo zadzwonić do nich i będziesz dokładnie wiedział co i jak.


RE: Instalacja Windowsa na komputerze z gwarancją, czy ją utracę? - sirmantra - 17.09.2009 08:00

Gwarancja obejmuje hardware i software, jednak w momencie kiedy zainstalujesz sobie W7 i coś ci się schrzani z systemem, serwis już nie pomoże, jednak gdy padnie ci jakaś część jak najbardziej.


RE: Instalacja Windowsa na komputerze z gwarancją, czy ją utracę? - bend - 01.10.2009 17:46

Zazwyczaj gwarancja jest na części komputerowe a nie na system, starczy wziąć do ręki gwarancje i zobaczyć pisze tam np. hdd 24 m/ce gwarancji bla bla bla.Na system operacyjny nie ma gwarancji jest na to tylko "klucz i policja i WGA"
To samo laptop i kombajn
Pozdrawiam


RE: Instalacja Windowsa na komputerze z gwarancją, czy ją utracę? - lc0ne - 02.10.2009 05:52

Gwarancja jest tylko na sprzęt - nie obejmuje oprogramowania z prostych powodów.. nikt, a tym bardziej producent sprzętu nie ma wpływu na instalowane przez Ciebie oprogramowanie. Możesz sobie zainstalować Windows 7 co nie jest niczym złym, jak i wirusy, które w tym przypadku są mocno dyskusyjne Cwaniak Tak więc instalując cokolwiek na kompie nie stracisz gwarancji na sprzęt.