Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Dysk przeciążony - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Dysk przeciążony (/dysk-przeciazony-13361-t)



Dysk przeciążony - MrGruchai - 27.01.2011 10:15

Witam . Nie wiem czy to dobry dział ale jeśli to problem z dyskiem to chyba ta ;0 . Od kilku dni komputer w najmniej oczekiwanych momentach się wiesza (najczęściej przy zamykaniu programów ). Co to jest uświadomił mi bit comet który właśnie w takim momencie wysunął dymek "Dysk Przeciążony" i żebym chwile poczekał . Wiecie czym takie przeciążanie może być spowodowane ?


RE: Dysk przeciążony - War_3_ - 27.01.2011 10:30

Sprawdź dysk programem HDD Tune i daj screeny z wyników testów i zakładki Health.


RE: Dysk przeciążony - MrGruchai - 27.01.2011 10:37

(27.01.2011 10:30)War_3_ napisał(a):  Sprawdź dysk programem HDD Tune i daj screeny z wyników testów i zakładki Health.

Każdego z testów ? Bo trochę tu tego jest.


RE: Dysk przeciążony - War_3_ - 27.01.2011 10:44

Najlepiej każdego. Test wydajności i czy nie ma bad sectorów są najważniejsze (+ zakładka health).


RE: Dysk przeciążony - MrGruchai - 27.01.2011 12:33

(27.01.2011 10:44)War_3_ napisał(a):  Najlepiej każdego. Test wydajności i czy nie ma bad sectorów są najważniejsze (+ zakładka health).

http://img716.imageshack.us/img716/4034/testya.jpg


RE: Dysk przeciążony - War_3_ - 27.01.2011 13:02

Wygląda jakby ok było z dyskiem.


RE: Dysk przeciążony - thermalfake - 27.01.2011 20:47

Mi się wydaje, że to sprawka Bitcometa.
Zobacz kolego co się dzieje w zapisie na dysku w momencie występowania błędu. Tzn uruchom monitor zasobów.
Start -> resmon
Nas interesuje zakładka Dysk. Posortuj procesy od najbardziej aktywnych w zapisie i zrób screeny.
Nie wiem też czy nie trzeba będzie pogrzebać w opcjach klienta w celu dobrania odpowiednich parametrów kolejkowania zapisu na dysk.

[Obrazek: hddic.jpg]


RE: Dysk przeciążony - MrGruchai - 27.01.2011 22:43

(27.01.2011 20:47)thermalfake napisał(a):  Mi się wydaje, że to sprawka Bitcometa.
Zobacz kolego co się dzieje w zapisie na dysku w momencie występowania błędu. Tzn uruchom monitor zasobów.
Start -> resmon
Nas interesuje zakładka Dysk. Posortuj procesy od najbardziej aktywnych w zapisie i zrób screeny.
Nie wiem też czy nie trzeba będzie pogrzebać w opcjach klienta w celu dobrania odpowiednich parametrów kolejkowania zapisu na dysk.

[Obrazek: hddic.jpg]

Miałem to jeszcze zanim bitcometa zainstalowałem. Użyłem ccleaner free registry cleaner advanced system care smart defrag Anti- Malware zrobiłem przeskanowałem komputer w poszukiwaniu wirusów i jak na razie się nie powiesił .