Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Plany zasilania - niezapisanie ustawień - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Plany zasilania - niezapisanie ustawień (/plany-zasilania-niezapisanie-ustawien-13345-t)



Plany zasilania - niezapisanie ustawień - hasyl - 26.01.2011 16:03

Witam.
Mam laptopa Acer Aspire 5738G, a na nim win7 home. Mój problem polega na braku możliwości zapisania ustawień planów zasilania. Za każdym razem gdy je zmieniam i zatwierdzam jest wszystko ok. Jednak po ponownym uruchomieniu komputera te ustawienia resetują się na standardowe. Podobnie jest gdy tworze własny plan. Wszystko ustawiam, normalnie działa, ale po ponownym uruchomieniu laptopa tego planu już nie ma.
Próbowałem już różnych sposobów, niestety nic z tego.

Mógłby ktoś pomóc w tej sprawie? Denerwuje mnie, ze za każdym uruchomieniem laptopa, czy nawet odłączeniu zasilania musze mu zmniejszać jasność Uśmiechnięty


RE: Plany zasilania - niezapisanie ustawień - War_3_ - 26.01.2011 16:26

Spróbuj wprowadzić zmiany na koncie administratora i upewnić się, że komputer zamknie się "bezpiecznie" (czyli pełne zamknięcie, bez wyciągania wtyczek itp).


RE: Plany zasilania - niezapisanie ustawień - hasyl - 26.01.2011 16:33

Robię tak za każdym razem, niestety bez skutku.


RE: Plany zasilania - niezapisanie ustawień - thermalfake - 26.01.2011 16:44

Czy czasem Acer ePower Management/Acer PowerSmart Manager for Windows 7 nie nadpisuje ustawień ?


RE: Plany zasilania - niezapisanie ustawień - hasyl - 26.01.2011 16:59

Być może. Pytanie jak zmienić te ustawienia? Nigdzie nie widzę opcji konfiguracji PowerSmarta.

OK, wygląda na to, że problem rozwiązany. Zaktualizowałem PowerSmarta z wersji 4.01 do 4.07 i pomogło Uśmiechnięty