Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Czarny ekran - kursor - brak partycji - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Czarny ekran - kursor - brak partycji (/czarny-ekran-kursor-brak-partycji-13334-t)



Czarny ekran - kursor - brak partycji - nokmar - 25.01.2011 21:55

Witam,

ostatnio zainstalowałem na laptopie Win 7, instalacja przebiegła bez żadnych problemów, jednak po instalacji aktualizacji zaczęły pojawiać się błędy i wyskoczył czarny ekran + kursor.

Zainstalowałem system ponownie, tym razem wyłączyłem aktualizacje, przez dwa dni było wszystko w porządku, niestety dzisiaj podczas przeglądania internetu znów to samo Smutny

Dodam jeszcze, że po "wysypaniu" się systemu kasują się równocześnie wszystkie utworzone wcześniej partycje....

Nie wiem czy jest to wina systemu, że kasują się całe partycje, czy jednak niestety dysk twardy jest uszkodzony.


RE: Czarny ekran - kursor - brak partycji - bodziulla - 25.01.2011 22:14

Hej.
Rzeczywiście masz problem. Mam do Ciebie pytanie jaki to jest dysk?


RE: Czarny ekran - kursor - brak partycji - nokmar - 25.01.2011 22:15

(25.01.2011 22:14)bodziulla napisał(a):  Hej.
Rzeczywiście masz problem. Mam do Ciebie pytanie jaki to jest dysk?

Jest to dysk hitachi SATA II 160 GB


RE: Czarny ekran - kursor - brak partycji - stingear - 25.01.2011 22:16

Powodem może być zarówno uszkodzony dysk, czyli jak dojdziesz do odpowiedniego sektora, to wywala całość, albo wirus, który masz gdzieś w plikach i nawet o nim nie wiesz. Spróbuj przeskanować pliki, które wrzucasz na ten komputer na innym.


RE: Czarny ekran - kursor - brak partycji - nokmar - 25.01.2011 22:19

(25.01.2011 22:16)stingear napisał(a):  Powodem może być zarówno uszkodzony dysk, czyli jak dojdziesz do odpowiedniego sektora, to wywala całość, albo wirus, który masz gdzieś w plikach i nawet o nim nie wiesz. Spróbuj przeskanować pliki, które wrzucasz na ten komputer na innym.

Hmm, praktycznie zainstalowałem tam tylko sterowniki ze strony producenta + antywirus, ale ok przeskanuje pliki i zobacze


RE: Czarny ekran - kursor - brak partycji - stingear - 25.01.2011 22:22

Sterowniki wrzucasz przez pendrive? Jeśli tak, to na nim może być ten wirus. Sprawdź to.


RE: Czarny ekran - kursor - brak partycji - nokmar - 25.01.2011 22:28

(25.01.2011 22:22)stingear napisał(a):  Sterowniki wrzucasz przez pendrive? Jeśli tak, to na nim może być ten wirus. Sprawdź to.

Tak, wrzucałem przez pendrive, dzisiaj już nie mam do niego dostępu, jutro to sprawdze i napisze co wyszło


RE: Czarny ekran - kursor - brak partycji - ihatebuffering - 25.01.2011 22:46

Dodatkowo przeskanuj dysk np HDtune lub Victoria. I pamięć Ram Memtestem.


RE: Czarny ekran - kursor - brak partycji - stingear - 25.01.2011 22:57

Proponuję także przeskanować drugi komputer, do którego podpinasz Pendrive'a, na nim też może być coś nie tak.


RE: Czarny ekran - kursor - brak partycji - nokmar - 26.01.2011 19:01

OK, załączyłem dzisiaj hdtune i po pół godziny skanowania prędkość skanowania dysku (scanning speed) spadła z 40 mb/s to 3,5-4mb/s i sytem przy tym zaczyna się po prostu sypać - nie mogę uruchomić parktycznie żadnego programu systemowego np Paint itp.


RE: Czarny ekran - kursor - brak partycji - stingear - 26.01.2011 19:59

Czyli masz coś nie tak z dyskiem. Jeżeli na gwarancji, to do wymiany, jeżeli nie, to niestety, ale musisz zainwestować w nowy dysk.