Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Przycisk FN nie działa (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Przycisk FN nie działa (rozwiązany) (/przycisk-fn-nie-dziala-rozwiazany-13320-t)

Strony: 1 2


Przycisk FN nie działa (rozwiązany) - Manietu - 25.01.2011 14:17

W laptopie Toshiba L500-1Q9 po naciśnięciu przycisku FN przestał u góry wyświetlać pasek przycisków obsługi, choć część kombinacji działa (zmiana jasności, wybór monitora). Próbowałem zainstalować Hotkey Utilities, ale bez efektu. W opcjach Toshiba Assist też nic nie zdziałałem. Proszę o pomoc, przywracanie systemu nie wchodzi w grę.


RE: Przycisk FN nie działa - stingear - 25.01.2011 22:21

Musi Ci brakować jakiegoś pakietu, skoro Ci nie działają. Nie masz też czasem w autostarcie wyłączonego uruchamiania HotKey? Żeby przyciski z FN działały, musi być ze startem systemu uruchamiana odpowiedzialna za nie aplikacja.


RE: Przycisk FN nie działa - Manietu - 26.01.2011 20:09

Nie znalazłem w usługach ani procesach, chciałem zrobić reinstalację ze strony Toshiba, odinstalowało stare, ale przy instalacji nowych pojawia się komunikat o błędzie.


RE: Przycisk FN nie działa - stingear - 28.01.2011 00:38

Jaki komunikat i jaki błąd. Jaka wersja W7? Ile bitowa?


RE: Przycisk FN nie działa - Manietu - 28.01.2011 13:18

Windows 7 Home Premium 64-bit, wersja OEM z laptopem. Komunikat to: "Produkt '[2]' jest już zainstalowany i instalacja tego produktu nie jest możliwa. Te dwa produkty nie są zgodne."


RE: Przycisk FN nie działa - stingear - 28.01.2011 18:59

Uruchomiłeś ponownie po usunięciu starych driverów? Odinstaluj wszystko, co związane z HotKey, następnie użyj np CCleaner i przeczyść rejestr, uruchom ponownie komputer i dopiero teraz zainstaluj sterowniki HotKey.


RE: Przycisk FN nie działa - Gary2309 - 28.01.2011 20:28

Ja też tak mialem po formacie ale zrobiłem jeszcze raz format i bylo już dobrze. Mam laptopa lenovo.


RE: Przycisk FN nie działa - Manietu - 29.01.2011 10:33

Zrobiłem wtedy restart. Nie bardzo wiem, gdzie szukać plików dotyczących Hotkey. A rejestr czyściłem już Ashampoo WinOptimizerem 6. Dodatku w polu ukrytych ikon pojawiła mi się jakaś ikonka z symbolem przycisku Fn. Klikniecie na nią jakkolwiek nic nie daje, więc zrobiłem skanowanie Avastem, ale nic nie znalazł.


RE: Przycisk FN nie działa - stingear - 29.01.2011 14:07

Ikonka jest raczej samą informacją o uruchomionej aplikacji do zarządzania. Instalowałeś ponownie te drivery?


RE: Przycisk FN nie działa - Manietu - 29.01.2011 17:13

Tak. Co do ikony to po zakupie laptopa tej ikony nie było.


RE: Przycisk FN nie działa - stingear - 30.01.2011 01:07

W przypadku niektórych aplikacji w ich ustawieniach da się wyłączyć ikonę z tray'a, np sterowniki Synaptics TouchPad.


RE: Przycisk FN nie działa - Manietu - 30.01.2011 01:51

Owszem, ale kliknięcie na nią nic nie daje, nie rozwija ani żadnego menu, ani nic. Poza tym tu nie o ikonę chodzi, lecz o niewyświetlający się pasek i część jego niedziałających funkcji.


RE: Przycisk FN nie działa - stingear - 30.01.2011 17:13

Z tego co wyczytałem na innym angielskim forum, powinno Ci pomóc instalacja 2 rzeczy, jedna to Toshiba Value Added Package, a druga to Flash Cards Support Utility. Poczytaj: [urln=http://forums.computers.toshiba-europe.com/forums//message.jspa?messageID=183961]KLIK[/urln].


RE: Przycisk FN nie działa - Manietu - 30.01.2011 21:11

Nie pomogło. Zrobiłem pojedynczo reinstalacje 90% sterowników ze strony Toshiby i nie pomogło. Swoją drogą Hotkey utitlity jest tylko w dziale Windows XP. Czy może to mieć wpływ?? Choć, jeśli FN kiedyś działało to nie powinno.


RE: Przycisk FN nie działa - stingear - 30.01.2011 23:47

A czy posiadasz płytę ze sterownikami pod Vistę do laptopa? Jeśli tak, to na niej powinny być te sterowniki. Zainstaluj je.
P.S. Wejdź na płytę i odpal bezpośrednio instalator drivera.


RE: Przycisk FN nie działa - Manietu - 31.01.2011 01:17

Nie, i sterowników pod Viste nie ma również na stronie. Mam tylko recovery disc, i to 32-bitowy. A przywracania systemu robić nie chcę.


RE: Przycisk FN nie działa - stingear - 31.01.2011 10:39

To jest właśnie cały mankament 64bit systemu. Dla niektórych komputerów poprostu nie ma wsparcia dla 64bit systemu, więc chyba Ci się trafił taki komputer. Wersja 32bit systemu jest stabilniejsza i nie powoduje tyle problemów, a przede wszystkim nie sprawia kłopotów w działaniu aplikacji.


RE: Przycisk FN nie działa - Manietu - 31.01.2011 19:37

Ale skoro to nowy laptop z markowo zainstalowanym Windowsem 64bitowym to producent powinien zapewnić pełne wsparcie dla wszystkich elementów w nim instalowanych. A w naturę Windowsa wpisane jest tworzenie się błędów z czasem użytkowania :-/
Są jeszcze jakieś rozwiązania??
Coś nowego - jak podepnę przez HDMI telewizor i przy pomocy FN+F5 przełączę na "projektor" to dźwięk leci z głośników laptopa! Nigdy tak nie było, poza tym to bez sensu?


RE: Przycisk FN nie działa - stingear - 01.02.2011 11:42

Posiadasz Recovery 64bit? Jeżeli tak, to najlepszym rozwiązaniem w tym momencie by było go użyć. Nie wiem jak się ma sprawa kompatybilności z 64bit W7 Twojego laptopa, ponieważ mam inny, a dla mojego nie ma wogóle wsparcia dla W7, mimo to działa bez zarzutów, ale na wersji 32 bit, bo do 64 nie mogę znaleźć alternatywnych driverów właśnie do klawiszy funkcyjnych. A co do HDMI, to musisz mieć w komputerze skonfigurowane, żeby strumień dźwiękowy także był kierowany przez kabel, temat o dźwięku przez HDMI był na forum już poruszany. Tak więc jeżeli żadne instalacje nie przynoszą żądanego efektu, to naprawdę wypada się zastanowić nad ponowną instalacją systemu. Z tego są tylko same plusy, bo i system będzie świeży i dobrze działał, oraz wszelkie problemy zostaną rozwiązane. Pozatym systemy z rodziny MS wymagają formata co jakiś czas, jest to już wpisane w ich strukturę od wielu lat. Możesz jeszcze raz spróbować odinstalować wszystko, co związane z klawiszami funkcyjnymi, restart komputera, czyszczenie komputera CClean'em i ponowny restart, a dopiero teraz instalacja tych driverów bez restartowania komputera dopóki nie zainstalujesz wszystkiego. Jak już wszystko będzie zainstalowane, zrestartuj komputer i sprawdź. Jak tak szczegółowe skonanie nie pomoże, to pozostaje tylko reinstalacja. Mam nadzieję że tym razem się uda.


RE: Przycisk FN nie działa - Manietu - 01.02.2011 23:46

CCleaner nic nie poradził. Chyba już będę musiał pracować bez tego paska. Formatu robić nie chcę, bo laptop ma niecałe pół roku.